*31 Mart yerel seçimde Batman’da ikinciliği HÜDA-PAR’A kaptıran AK Parti’de gözlerin çevrildiği Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, konuştu; “Batman’da sandık başına gitmeyen yüzde 30’luk oran, bizim küskünümüz.”

“OY DÜŞÜŞÜNÜ ARAŞTIRACAĞIZ”
AK Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Batman kent merkezinde kaybettikleri oyların nedenlerini masaya yatıracaklarını söyledi. 31 Mart yerel seçimde ikinciliği HÜDA-PAR’a kaptıran AK Parti’de gözlerin çevrildiği AK Parti Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, kent merkezinde oyların düşmesine üzüldüklerini söyledi. Yerel seçimde ciddi bir uyarı aldıklarını ifade eden Milletvekili Nasıroğlu; “Gerek Türkiye’de gerekse de Batman’da seçim performansımız kötü oldu. Seçmenden ilerisi için gerekli uyarıyı aldık. Şapkamızı önümüze koyacağız. Oy düşüşünün nedenlerini çok yönlü araştıracağız. Seçimdeki oy düşüşünü her yönüyle masaya taşıyacağız” diye konuştu.

“3 İLÇE 2 BELDE DE KAZANDIK”
Milletvekili Nasıroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü; “Merkezde performansımızın kötü olduğunu söylüyoruz. Ancak ilçelerde iyi yerdeyiz. 3 İlçe ve 2 Belde’yi kazandık. DEM Partisi’nin merkez dışında kazandığı tek yer İkiköprü beldesidir. HÜDA-PAR Kayapınar beldesini aldı. Hasankeyf’te ise CHP kazandı. Yeniden Refah Partisi, Beşiri ilçesi ve Balpınar beldesini aldı. Daha önce de Batman merkez bizde değildi. Yine kazanamadık. Ekonomiyi orta vaadeli programlarla toparlamamız gerekiyor. Bu seçimde ekonomi ve aşırı fiyatlar, olumsuz etkenlerden biriydi. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi daha önümüzde 4.5 yıl zaman var. Ekonomiyi toparlayacağız.”

“SANDIĞA GİTMEYENLER KÜSKÜNLERİMİZDİ”
Batman’da seçime katılım oranı son 5 yılda seçimin çok altında kaldı. Batman genelinde katılım oranı yüzde 69 olarak gerçekleşirken, Milletvekili Nasıroğlu, sandığa gitmeyenlerin çoğunun partilerinin küskünlerinin olduğunu kaydetti. Milletvekili Nasıroğlu, şöyle devam etti; “Sandık başına gitmeyenler bizim küskünlerdi. Yüzde 30’a yakın oranın sandığa gitmemesi ciddi bir şey. Biz seçmenden gerekli uyarıyı aldık. Artık önümüze bakacağız. Küskünlerimizi tekrar kazanacağız. Bizim dışımızda da bazı partiler oy kaybetti ama bizim bu oranda oy kaybına uğramamız gerekiyordu.” Milletvekili Nasıroğlu, seçim bölgesinde bir süre daha kalacağını söyledi. (Çağdaş Özel)

Kaynak: ÇAĞDAŞ ÖZEL