İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran'ın teşvik ve destekleriyle Batman TOBB Güzel Sanatlar Lisesinde düzenlenen ‘Gençlerin Gözüyle Filistin’ konulu resim yarışmasının ödülleri verildi.

KATLİAMA DİKKAT ÇEKTİLER
Batman TOBB Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri çizimleri ile İsrail’in katliamına dikkat çektiler. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran'ın teşvik ve destekleriyle Batman TOBB Güzel Sanatlar Lisesinde düzenlenen ‘Gençlerin Gözüyle Filistin’ konulu resim yarışmasının ödülleri de verildi. ‘Gençlerin Gözüyle Filistin’ konulu resim yarışmasına katılan öğrenciler, Okul Müdürü Veysi Aksoy ve öğretmenleri refakatinde Kurtaran'ı ziyaret ettiler.

ÖDÜLLERİNİ ALDILAR
Gerçekleşen ziyarette öğrencilerle bir süre sohbet eden Kurtaran, öğrencileri gösterdikleri duyarlılıktan dolayı kutladı ve dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Kurtaran, öğrencilerin Filistin'de yaşanan zulme karşı farkındalık oluşturduklarını ve Filistin halkının özgürlük mücadelesine sanatlarıyla destek verdikleri için tebrik etti. Resim yarışmasında birinci gelen esere 10.000 Türk Lirası, ikinci gelen esere 7.500 Türk Lirası ve üçüncü gelen esere de 5.000 Türk Lirası ödülü veren Kurtaran, ayrıca tüm öğrencilere günün anısına kitap hediye etti. Kurtaran ve öğrenciler, ziyaretin ardından hizmet binası giriş katında yer alan fuaye salonunda sergilenen ‘Gençlerin Gözüyle Filistin’ konulu fotoğraf sergisini birlikte gezdiler. (NEZAHAT SUMBÜL)

Editör: Yunus Yasak