**Batman’ın en eski liselerinden olan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 1.225 öğrencinin yararlanacağı halı sahaya kavuşuyor. Okul idaresi, öğrencilerin desteğiyle kendi imkanlarıyla halı sahayı tamamlamayı hedefliyor.

OKULUN İMKANLARIYLA YAPILIYOR
1968 - 1969 Eğitim ve Öğretim yılında açılan Batman Mesleki ve Teknik Anadolu, ihtiyaç duyduğu halı sahayı kendi imkanlarıyla yapıyor. Öğrencilerin sosyal ve sportif aktivitelerini yapabilecekleri halı sahayı kısa bir sürede tamamlamak için var güçleri ile çalıştıklarını belirten okul müdürü Necmettin Doğan Kümet: “Okulumuz Batman'ın eski güzide kurumlarından. Okulumuzda gündüzde 825 öğrenci, açık lise de 280 ve DİKA eğitim kursunda 120 aktif öğrenci olarak eğitim ve öğretim faaliyetimiz devam etmektedir. Biz okulumuzda özellikle öğrencilerin sosyal aktivite noktasında ihtiyaç duydukları ve zafiyet içinde oldukları halı sahayı kendi imkanlarımızla yapmak istedik” dedi.

“15 MART’TA BİTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”
Kümet, konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Halı sahanın yapımında  özellikle okulumuzdaki metal teknoloji alanındaki öğretmen ve öğrencilerimizin desteklerini aldık. Şuanda halı sahamızın yüzde 80'i tamamlandı. Kısmetse iki hafta içerisinde sahayı bitirmeyi hedefliyoruz.  Okulumuzda en temel ihtiyaçlardan biri sadece öğrencilerimizin eğitim ve öğretim gördüğü okul binaları değil aynı zamanda sosyal yönden gelişimleri, sportif olarak da aktivitelerini yapabilecekleri bir ortam oluşturmaktı. Bu anlamda okulumuzda var olan eksiklikleri kendi imkanlarımızla gidermek istedik. Kısmetse bu tesisi yakın zamanda öğrencilerimizin imkanlarına sunacağız.”

Editör: Yunus Yasak