“YATIRIMCI DOSTU OLACAĞIZ”
Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ile birlikte Batman’daki temasları kapsamında Necat Nasıroğlu Külliyesindeki Hatice Nasıroğlu Konferans Salonu'nda düzenlenen ‘Biz Büyük Bir Aileyiz Buluşması’na katıldı. Milletvekili Ferhat Nasıroğlu: “Bu kenti  yatırımcı dostu bir şehir haline getireceğiz. Yatırım ve yatırımcı dostu bir şehir olmanın yanında memleketimizi üretim karargahına dönüştürme gayreti içerisinde de olmalıyız. İnşallah, yeni yatırımlarla  parmakla gösterilen bir şehir haline geleceğiz. İstihdam odaklı yatırımlarla Batman büyüyecek, Türkiye büyüyecek” diye konuştu.

“PROJELERE DESTEK OLALIM”
Programda konuşan Milletvekili Nasıroğlu, üretim dostu ve yatırımcı dostu bir şehir olunması gerektiğini ve bu noktada kurum müdürleri, STK  ve vatandaşlara da önemli görevlerin düştüğünü belirtti. Nasıroğlu: “Girişimcilerin ve işletmelerin  üretim ve istihdama yönelik projelerine destek olalım. Bu noktada kurum müdürlerine, idarecilere ve vatandaşlarımıza da önemli görevler düşüyor. Bizler Batman'a gelen  yatırımcıların sorunlarını çözmeliyiz. Yatırımcının ihtiyaçlarına ve taleplerine öncelik verip sorunlarının çözümü noktasında yardımcı olursak şehrin ekonomik potansiyelini daha da artırmış oluruz. Hep beraber bu kenti yatırımcı dostu bir şehir yapalım” dedi.

“YATIRIMCININ YOLUNU AÇMALIYIZ"
Yatırımcıların taleplerine yetişebilmek adına Batman'da OSB'lerin sayısını artırmak için girişimlerde bulunduklarını anımsatan Nasıroğlu, müteşebbislere yeni alanların açılmasıyla istihdam sayısının artacağını kaydetti. Nasıroğlu,  şöyle devam etti: “Batman'da gençlerimizin iş bulamama gibi bir derdi olmayacak. Tersine Batman'ı dışarıdan iş gücü ihraç eden bir kent haline getireceğiz. Çocuklarımız ve gençlerimiz şehrimizin en büyük gücüdür. Onlara yatırım yaparsak ileride Batman bölgenin parlayan yıldızı olur. Bizler çocuklarımıza ve gençlerimize sahip çıkmalıyız. Çocuklarımız için fedakarlık yapıp geleceğe emin adımlarla yürümemiz lazım. Sadece teknolojiyi kullanan bir gençlik değil, teknolojiyi icat eden yazılım ve kodlama yapabilen bir gençlik olmalı. Biz gençlerimize yatırım yaptıkça bu ülkeden daha nice Aziz Sancarlar, çıkar.” 

Editör: NEZAHAT SUMBÜL