**Ak Parti il binasında düzenlenen basın toplantısında iki partinin il başkanı, resmi olmayan sonuçlara göre milletvekili seçilen Ferhat Nasıroğlu, Serkan Ramanlı ve milletvekili adayları değerlendirmelerde bulundu. Ak Parti Milletvekili Nasıroğlu: “Bu dönem Batman’ın dönemi olacak. Artık söz değil, icraatlarımız konuşacak” dedi.

İKİ İL BAŞKANININDAN AÇIKLAMA
Ak Parti il binasında düzenlenen basın toplantısına Ak Parti İl Başkanı Av. Akif Gür, Hüda-Par İl Başkanı Davut Şahin, resmi olmayan sonuçlara göre milletvekili seçilen Ferhat Nasıroğlu, Serkan Ramanlı, adaylar Murat Güneştekin, Muhsine Bozkurt ve Fırat Tunç katıldı. Toplantıda il sözü alan Hüda-Par İl Başkanı Şahin: “Batman’da yıllardır hasretini ve özlemini çektiğimiz bir sonuç elde ettik. Rabbim vekillerimizi ve bizleri halkımızın karşısında mahcup etmesin. Bugünden sonra Batman halkı vaatlerimizi de göz önünde bulundurarak bizden hizmet bekleyecektir. Vekillerimiz hakkında hiçbir tereddüdümüz yok. Batman’a ciddi hizmetler kazandıracaklarına inanıyoruz. Yerel siyaset olarak bize de düşen halkın sorunlarına eğilmek, halk ile vekillerimiz arasında bir köprü oluşturmaktır. 14 Günlük süreçte de Cumhurbaşkanlığı seçimi için de yoğun çalışacağız” dedi.

BATMAN’DA 18.619 KİŞİ SANDIĞA GİTMEDİ BATMAN’DA 18.619 KİŞİ SANDIĞA GİTMEDİ

GÜR: “İKİNCİ TURDA DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”
Daha sonra açıklamada bulunan Gür, ikinci tur seçimlerine dikkat çekerek: “Seçim kampanyasında emeği olan tüm teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Güzel bir seçim kampanyası gerçekleştirdik, kimseyi ötekileştirmedik, birilerinin başarısızlığı üzerinden kendimizi başarılı kılmadık. Resmi olmayan sonuçlara göre iki milletvekili çıkarmış bulunuyoruz. İtiraz süreci hala sürüyor. Artık ikinci turdaki Cumhurbaşkanlığı seçimine hazırlanıyoruz. Aynı ciddiyetle ve üzerine daha fazla gayret koyarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 28 Mayıs’ta inşallah Cumhuriyet tarihinin en yüksek oyu ile Cumhurbaşkanımızı tekrar Cumhurbaşkanı yapacağız. Türkiye’nin yüzyılının başlangıcı sadece 14 gün gecikmeli başlayacak” diye konuştu.

RAMANLI: “SÖZ DEĞİL, İCRAAT ZAMANI”
Resmi olmayan sonuçlara göre yurt dışı oyları ile milletvekili seçilen Ramanlı ise şöyle konuştu: “Seçim sonuçları Batmanımıza hayırlı olsun, herkesin emeğine sağlık. Bundan sonra söz değil artık icraat. Tabi bundan önce 14 gün boyunca çok çalışarak sayın Cumhurbaşkanımızı yeniden seçtireceğiz. Daha sonra ne vaat ettiysek hepsini tek tek hayata geçireceğiz.”

NASIROĞLU: “BATMAN’IN YÜZYILI OLACAK”
Daha sonra söz alan Nasıroğlu, yeni dönemin Batman’ın dönemi olacağına inandığını belirterek: “Huzur ortamında bir seçim yaşadık. Seçim sürecinde de hep bu memleketin en büyük ihtiyacı olan huzuru önemsediğimizi söyledik. Batman’a yeni bir değer ve vizyon kattık. Bundan sonra da aynı anlayışı sürdüreceğiz. Memlekete olan sevdamızı, birbirimize karşı saygı ve sevgiyi artırırsak memleketimiz o kadar kalkınır. Yapacağımız çok iş var. Bir eksiğimiz varsa da her zaman bize hatırlatmanızı isteriz. Memlekete farklı bir anlayış kazandıracağız. Bunu sizler de göreceksiniz. Bu dönem Batman’ın dönemi olacak. Bu yüzyıl nasıl Türkiye’nin yüzyılı olacak diyorsak Batman’ın da yüzyılı olacak. Sadece iki milletvekiline değil hepimize görev düşüyor. Teşkilatlarımıza, vatandaşlarımıza, Batmanlı iş insanlarımıza, basınımıza çok iş düşüyor. Bu anlayışa sahip olursak Batman kazanacak”

ADAYLAR: “BATMAN GÜZEL HİZMETLERLE BULUŞACAK”
Toplantıda söz alan Milletvekili adayları Fırat Tunç, Murat Güneştekin ve Muhsine Bozkurt ise şunları söyledi: “Tüm teşkilatlarımıza, halkımıza gösterdikleri teveccüh için teşekkür ediyoruz. Batman’da önemli bir zafer elde ettik. Seçilen adaylarımızın Batman’a çok güzel çalışmaları olacağından hiçbir şüphemiz yok. Batman hak ettiği eserlerle buluşacak” dediler. Öte yandan adaylardan Fırat Tunç, seçim öncesi yaptığı bir açıklamaya dikkat çekerek: “Batman’da Ak Partimizin tarihinin en yüksek oy alacağını belirtmiştim. Böyle de olsu, tüm hemşerilerimize en kalbi duygularımızla teşekkür ediyorum” dedi.