*Ziya Gökalp Mahalle Muhtarlığına tekrar aday olan Mahsum Padir, seçmen atmosferinin yoğunluğundan seçmenlerin yorulduğunu belirterek; “Her şeyden önce muhtar adayları, seçmenlere özür borçludur” dedi.

“SEÇİM ATMOSFERİ SEÇMENLERİ YORDU”

Pazar günü yapılacak seçimde Ziya Gökalp Mahallesi’ne tekrarda muhtar adayı olan Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Mahsum Padir, seçmenlerin seçim atmosferinden yorulduğunu ifade etti. Padir; “Genel anlamda seçmen atmosferinin yoğunluğundan dolayı, seçmenlerin de yorulduğu ve belki yer yer huzursuzluk yaşadığı konular da göz ardı edilmemelidir. Bu nedenle önce muhtarlar ve muhtar adayları olarak kendilerine özür borçlu olduğumuzu belirtmek isterim. Batman’da tüm seçmenlere örnek olabilecek bir seçim geçirmemiz tek temennim” diye konuştu.

“SEÇMEN HUZURSUZLUK YAŞAMAMALI”

Padir, şöyle devam etti; “Seçim günü sağlıklı ve demokratik bir ortamın oluşması adına muhtar adaylarınca vatandaşların oy kullanma konusundaki hür iradelerine ket vurulmadan seçmenlerine gerekli ihtimamın gösterilmesi hususludur. Aksi takdirde seçmenin huzursuzluk yaşayabileceğini ve bu nedenle seçim sonuçlarına ilişkin adayların aleyhine bir durumun hasıl olabileceğini ön görmekte yarar var.  Tüm adaylara kardeşlik ve huzur içinde güzel bir seçim olmasını diliyorum.”

Muhabir: CEMAL GÜLER