“ŞİRİNEVLER’İ ADI GİBİ GÜZELLEŞTİRECEĞİZ”

Kentsel Dönüşüm projesi kapsamındaki Batman’ın eski semtlerinden Şirinevler’de muhtar adaylığını açıklayan Hakkı Yorulmaz, gündüz esnafı ziyaret ediyor, akşamları da evlere konuk oluyor. Şirinevler’de yaşam kalitesinin artmasına yönelik hizmetleri getirmeye kararlı olduğunu ifade eden muhtar Hakkı Yorulmaz; “Her şeyden önce Şirinevler’i seviyorum. Mahallem için elimden gelen her şeyi de yapmaya gayret göstereceğim. Şirinevler, Belediye’ye komşu ama maalesef bugüne kadar arzu ettiği ‘yeşil alan’a sahip olmayan bir semt. Mahallemizin kentsel dönüşüm projesi kapsamına alınması elbette bizleri de sevindirdi. Önümüzdeki süreçte kısmet olurda bu görev bize verilirse, Şirinevler’de örnek hizmetleri hayata geçireceğiz. Batman’ın eski semtlerinden olan Şirinevler’i adı gibi güzelleştirmek için gecemizi gündüzümüze katacağız” dedi.

“ÇARŞI’DA DEĞİŞİM ZAMANI”

Batman’ın Çarşı Mahalle muhtar adayı seçildiğinde, semt sakinlerinin yanından ayrılmayacağını söyledi. Doğup büyüdüğü Çarşı’ya hizmetin en iyisini vermeye kararlı olduğunu belirten Muhtar adayı Ömer Çerçel; “Babamın üç dönem muhtarlık yaptığı Çarşı’da şimdi de ben görev almak istiyorum. Mahalle sakinlerinin desteğiyle her türlü hizmeti vereceğimden kimsenin endişesi olmasın. Her zaman mahalle sakinlerinin yanında olacağım. El ele verip mahallemizi, semt sakinleriyle birlikte yöneteceğiz. Çarşı’da şimdi değişim zamanı. Babamın hayata geçirmek istediği projeleri, ben tamamlayacağım. Batman’ın eski mahallesi olduğu için halen itfaiye aracı ve ambulansın geçemediği sokaklar var. İluh Deresi’nin bir bölümünün içinden geçtiği Çarşı’yı güzelleştirmek için elimden gelen çabayı göstereceğim” diye konuştu.

“SAĞLIK’TA ÇÖZÜM BEKLEYEN SORUNLAR VAR”

Batman’ın Sağlık Mahalle Muhtar adayı Sedat Direk, mahallede yıllardır çözüm bekleyen sorunları çözeceğini ifade etti. Sağlık Mahallesi’nde yeşil alandan çocuk parkına varana dek birçok sorunun olduğunu söyleyen Muhtar adayı Direk, şunları kaydetti; “Geçmişten günümüze Sağlık Mahallesi’nde yığınla biriken sorun var. Bu sorunların çözümü için muhtarlığa talip oldum. Sağlık Mahallesi’nde ne bir eğitim yuvası ne de bir park var. Hemen her cadde de gönüllü mahalle sakinlerimizle tespit etiğimiz birçok sorunu çözeceğiz. Sağlık’ın artık çözüm bekleyen sorunlarının çözümü için mahalle sakinlerinden destek bekliyorum. Sağlık Mahallesi Batman’ın eski yerleşim yerlerinden biri olmasına rağmen maalesef arzu ettiği hizmetlerden yeteri kadar yararlanmamıştır. Bu görev bize verildiğinden birken tüm sorunları çözeceğime söz veriyorum.”

Muhabir: ZİNET GÜLER