*Seçim çalışması kapsamında Kozluk ve Bekirhan’a konuk olan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, köylerden yüzlerce kişinin Tekstil OSB’de çalışacağını söyledi ve ekledi; “Kozluk ve Bekirhan’ın çehresini, Tekstil OSB değiştirecek” dedi.

SEÇİM LOKALLERİNDE KONUŞTU
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Batman mitinginin ardından Kozluk ilçesi ile Bekirhan beldesine konuk oldu. Milletvekili Ferhat Nasıroğlu ve AK Parti eski Milletvekillerinin de eşlik ettiği Bakan Şimşek, ilk durağı Bekirhan’da partililerle bir araya geldi. AK Parti Belediye Başkan adayı Fırat Karabulut’tan beldenin sorunları hakkında bilgi alan Bakan Şimşek, Kürtçe de konuştu. Bekirhan’ın yapılması kararlaştırılan Tekstil OSB’den yararlanacağını belirten Bakan Şimşek; “Yine Bekirhan’ın eski karakol binasının dinlenme tesislerine kavuşmasına yönelik talepleri de yerine getireceğiz. Bugüne kadar hiçbir Belediyeye ayrımcılık yapmadık. Kitabımızda ayrımcılık olmadı. Eser ve hizmet üretiyoruz. Bizler memleketimize hizmet için buradayız” diye konuştu.

“KOZLUK’UN KÖYLERİNDE İŞSİZ KALMAYACAK”
Kozluk  seçim lokalinde AK Parti Kozluk Belediye Başkan adayı Veysi Işık tarafından karşılanan Bakan Şimşek, kalabalık kitleye teşekkür etti. AK Parti Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, hizmet siyasetiyle yola çıktıklarını söyleyerek bu yıl programa aldıkları iki OSB’den biri olan Tekstil OSB’nin Kozluk, Bekirhan ve Samanyolu’nun çehresini değiştireceğini söyledi. Daha sonra konuşan Bakan Şimşek, ilk kez seçim kampanyasında bir ilçeye konuk olduğunu söyleyerek, şunları kaydetti; “Batman OSB’de 140 fabrikada 12 bin 500 kişi çalışıyor. Biz orayı daha da büyüttük. Şimdi de tekstil konfeksiyonun önünü açıyoruz. Kozluk merkezi de içine alan Tekstil OSB’de büyük bir istihdam alanı açılacak. Gençlerimize aş ve iş imkanını bu alanda sağlayacağız. Çevredeki köy ve mezralarda işsiz kimse kalmayacak.” 

Muhabir: NEZAHAT SÜMBÜL