İl Başkanı Şahin, seçimlerde başarılı olduklarını söyledi İl Başkanı Şahin, seçimlerde başarılı olduklarını söyledi

** HDP, DBP ve Yeşil Sol teşkilatları, basın toplantısıyla seçim sonuçlarıyla ilgi açıklamada bulundu. Basın açıklamasını okuyan Yeşil Sol Parti Sözcüsü Sözcüsü Seyit Bilal Evren: “Meclis’te Türkiye’nin üçüncü büyük temsiliyetine ulaşma başarısını son derece önemli buluyoruz. Fakat istediğimiz seçim sonuçlarını elde edemediğimiz de ortadadır” dedi.

“SONUÇLARI TARTIŞACAĞIZ”
HDP il binasında düzenlenen toplantıya HDP İl Eş Başkanı Hürriyet Kaytar, DBP Eş Genel Başkanı ve Batman Milletvekili Keskin Bayındır, Milletvekili Zeynep Oduncu, Yeşil Sol Parti İl Sözcüsü Seyit Bilal Evren, Yeşil Sol Parti İl Yönetim Kurulu üyesi M.Akif Akın katıldı. Seçim sonuçlarını değerlendiren Yeşil Sol Parti Sözcüsü Sözcüsü Seyit Bilal Evren: “Bütün baskılara rağmen Yeşil Sol Parti ile Meclis’te Türkiye’nin üçüncü büyük temsiliyetine ulaşma başarısını son derece önemli buluyoruz. Fakat genel olarak istediğimiz ve öngördüğümüz seçim sonuçlarını elde edemediğimiz de ortadadır. Şartlar ne olursa olsun daha güçlü örgütlenmek ve daha büyük kazanmak için mücadele etmeye devam edeceğiz. Yaşanan yetersizliklerin giderilmesi için çalışmalara başladığımızı öncelikle ifade etmek isteriz” dedi.

“HİÇBİR MAZERETE SIĞINMADAN”
Evren, sözlerini şöyle sürdürdü: “Unutulmamalı ki; biz on yıllardır süren bir mücadele geleneğinden geliyoruz. Açığa çıkan sonuçların seçim sürecinin ötesinde de gerekçeleri vardır ve bu nedenle kapsamlı bir tartışma sürecine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu süreçte hatalarımızdan ders çıkarma ve bunun sonucunda yeni bir başlangıç yapma temelinde 28 Mayıs’tan sonra halkımızla, il ve ilçe örgütlerimizle birlikte toplantılar yapacak ve süreci tartışacağız. Hiçbir gerekçe ve mazerete sığınmadan tespit edilen eksiklerin ve yetersizliklerin muhasebesi yapılacak ve gerekleri yerine getirilecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmamalıdır. Ancak seçim süreci henüz tamamlanmamıştır. Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu 28 Mayıs’ta yapılacaktır.  Toplumu baskı ve korku iklimi yaratarak kuşatan bu saldırı konseptinin birinci hedefi de hep partilerimiz olmuştur.”

“SEÇİM DAHA BİTMEDİ”
Açıklamanın son bölümünde ise şu ifadelere yer verildi: “Karamsarlığa ve umutsuzluğa kapılmadan önümüzdeki on gün içinde bu karabasana son verebilir ve kötülüğü sonlandırabiliriz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunu muhteşem bir son ve yeni bir başlangıç yapma fırsatı elimizdedir. Ülke içinde ve dışında tüm halklarımızın, örgütlerimizin ve dostlarımızın mücadeleyi seçim sonrasına bırakmadan, ikinci turda eksiksiz sandığa gitmesi gereklidir. Önümüzdeki kritik süreci azimle örerek ve çalışarak geçireceğiz. Kazanma inancıyla, çalışmalarımıza bugünden itibaren daha güçlü bir şekilde başlama kararı almış bulunuyoruz.” (Recep AKIN)