**Kahramanmaraş merkezli depremleri yaralı olarak atlatan Adıyamanlı depremzedeler, Batman’daki kamu ve özel hastanelerde tedavi altında. Adıyaman Cumhuriyet mahallesinde yıkılan 4 katlı binada hayatını kaybeden 5 kişilik komşusunun cesetlerine ulaşmak için parmaklarıyla enkazı kazan 40 yaşındaki Ekrem Yalçın: “Komşumuz Serkan Taştaş’ı yaralı olarak çıkardık ama 5 kişilik ailesini kurtaramadık” dedi.

PARMAKLARI NASIRLAŞTI
Adıyaman’ın Cumhuriyet mahallesinde yıkılan iki katlı evden sağ çıkan Yalçın ailesi Batman’a yerleşirken, yıkım sırasında yaralanan 65 yaşındaki Mustafa Yalçın ise Batman Özel Yaşam Hastanesi’nde tedavi altına alındı. 8 Kişilik ailesi ile depremi ucuz atlattığını belirten Yalçın: “Öyle bir sarsıldık ki hayatım boyunca o anı ve çocuklarımla birlikte yaşadığım korkuyu unutmayacağım. Ben evin zemin katında oturuyordum, çocuklarım ise üst katta. Evimiz diğer mahalledeki evlere göre daha az katlıydı. Belki de bir şansımız buydu. Kendimizi dışarı attıktan sonra yıkılan apartmanların enkazında kalan komşuların yardımına koştuk” dedi.

BATMAN’A 96 KADRO TAHSİS EDİLDİ BATMAN’A 96 KADRO TAHSİS EDİLDİ

5 GÜN SONRA İYİLEŞTİ
Büyük oğlu 40 yaşındaki fırıncı yapan Erkan Yalçın, komşularını enkaz altından kurtarmak için parmaklarıyla beton ve şişleri eşelediğini belirtti. İki gün süren arama ve kurtarma çalışmalarında 45 yaşındaki Serkan Taştaş’ı ağır yaralı olarak enkazdan çıkardıklarını ifade eden Yalçın, şunları kaydetti: “4 Katlı apartmanın enkazına ulaştığımız da komşumuz Serkan’ı ağır yaralı olarak çıkardık. Durumu vahim olduğu için Ankara’ya kaldırıldı. Eşi ve 4 çocuğunun cansız bedenine ulaştım. Hava çok soğuktu ama biz parmaklarımızla kaldığımız enkazda cansız bedenleri görünce adeta dünyamız yıkıldı. Babamın tedavisi için Batman’a geldik. Burada hem konaklama hem de tedavi hizmetlerimiz eksiksiz tamamlanıyor. Aile olarak halen depremin korkusunu üzerimizden atamadık.” (Altan Ayaz)