Yükseköğretim Kurumları Sınavları yerleştirme sonuçları açıklandı. YKS’de sayısalda Batman birincisi ve Türkiye 94.’sü olan Muhammed Celal Akın ile eşit ağırlık alanında Türkiye 477.’si olan Ali İlyas Ekşi, istedikleri üniversitelere yerleşti

AKIN, MEDİPOL TIP’A
EKŞİ, BOĞAZİÇİ İŞLETME’YE

Merakla beklenen Yükseköğretim Kurumları Sınavları yerleştirme sonuçları açıklandı. YKS’de sayısalda Batman birincisi ve Türkiye 94.’sü olan Muhammed Celal Akın ile eşit ağırlık alanında Türkiye 477.’si olan Ali İlyas Ekşi, istedikleri üniversitelere yerleşti. Batman Anadolu Lisesi mezunu Akın, ilk tercihi olan Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesine tam burslu olarak yerleşti. TED Batman Koleji öğrencisi Ali İlyas Ekşi de ilk tercihi olan Boğaziçi İşletme Fakültesine yerleşmeyi başardı.

KAYITLAR 22 AĞUSTOS’TA
YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 22-26 Ağustos tarihleri arasında, elektronik kayıtlar ise 22-24 Ağustos tarihleri arasında yapılabilecek. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekiyor. Elektronik kayıt yapan adaylar ise üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacak. Öte yandan 2 Milyonu aşkın aday arasında 850 bin aday üniversitelere yerleşti. (Haber Merkezi)