“11 BELEDİYE’NİN 5’İNİ ALDIK”
Ak Parti il teşkilatı, Kristal Park’ta iftar programında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, İl Başkanı Akif Gür, seçimi kazanan belediye başkanları ve seçimi kaybeden başkan adaylarının katıldığı toplantıda seçim sonuçları ve sonrasında yaşananları değerlendirdi. Batman genelinde 5 belediye kazandıklarını belirten Nasıroğlu: “Beş Belediye başkanlığı kazanmışız, diğer partilerin tamamı 6 belediye kazanmış. Belediye Başkanlığı olarak da bakıldığında bizim bir başarımız var. Bunun içerisinde üç büyük ilçeyi kazandık, iki de belde kazandık. Diğer iki ilçeyi de ilginçtir kazanan arkadaşlar bizde belediye başkan adayı olarak müracaat eden kardeşlerimiz. Biz onları yeterli görmedik, başka partiden aday olup kazandılar. Biz iktidar olmanın sorumluluğunu da yaşıyoruz. 11 Belediye başkanını tebrik ediyorum. İnşallah Batman’a birlikte güzel şeyler kazandırırız” dedi.

“ÇOCUKLARIN VEBALİ BOYUNLARINADIR”
Seçim sonrası Batman’da meydana gelen bazı olaylara da dikkat çeken Nasıroğlu, DEM Parti’ye yüklendi. Nasıroğlu, şöyle devam etti: “Batman’da belediye seçimleri ilan edildikten sonra uzun yıllardır yaşamadığımız görmediğimiz şeyler oldu. Yine sokaklarda ateşler yakıldı, yine silahlar ateşlendi, yine çocukların elinde taşlar görülmeye başlandı. Bunun vebali-günahı birilerinin boynundadır. O çocukların eline taş verenlerin günahı var. Bu çocukların geleceğini karartmayın. Bizim çocuklarımız kalem alsın ellerine, kitap alsınlar, çocuklarımızın iyi bir geleceği olsun istiyoruz. Çocuklarımız zindanda olmasın, yazıktır. Herkese sesleniyorum; bu çocukları kirli emellerinize alet etmeyin.”

“SEÇİMİ KAYBEDEN DEM PARTİ’DİR”
Nasıroğlu, şöyle devam etti: “Bu seçimin kaybedeni DEM Partisi’dir. Geçen dönem 4 belediye kazanmışlardı, 2’ye düştü. Önümüzde 4 yıllık süreç var. İktidar partisinin vekili olarak arkadaşlarımızla birlikte ne yapmak gerekiyorsa toplumun hangi kesiminden olursa olsun kapımız açık. Kimseyi ötekileştirmiyoruz. Bizim Batman sevdamız var. Hizmet etmeye devam edeceğiz. Merkezde bir oy düşüklüğü yaşadık. Temel nedenlerinden biri de Batman’da klasik siyaset anlayışının dışına çıkıyoruz. Değişim zordur. Buna karşı da bir cephe oluşturuldu. Nasıl ki ilçelerde bu ittifaklar kazanmamamız için bir araya geldilerse Batman merkezde de bize yakın gibi görünen bir birleriyle ittifak kuran bir ittifak var. Batman’ın eski Batman olması için bazı hayaller koşunda insanlar var. Onlar hayalde kaldı. Batman teknoloji ve sanayi kenti olacak. Çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlayacağız. Bizim sunduğumuz projelerden de yeni belediye başkanları umarım yararlanır, biz gereken desteği veririz. İsteğimiz Batman’ın kangrenleşmiş sorunlarının çözülmesi.” 

Muhabir: NEZAHAT SÜMBÜL