*Batman’ın liseler bölgesine ‘Çocuk Trafik Parkı’nı yapan MENAS firma sahibi Ömer Nasıroğlu, örnek parkın özelliklerini Batman Çağdaş’a anlattı. Nasıroğlu, “Bakanlığın projesini zamanında tamamladık. Bu örnek parkta eğitim salonunun yanı sıra alış veriş merkezi ve hastanede var” diyor.

*Özel İdare Genel Sekreterliği’nin hangarlarını da kapalı spor salonuna dönüştüren Nasıroğlu, “Spor kompleksinin hemen bitişiğinde iki hangarI Batman’ın en modern salonlarına dönüştürüyoruz” dedi.

-Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

2012 Yılında İşletme bölümünden mezun oldum. Daha sonra inşaat bölümünü tamamladım. İnşaat sektörüyle ilgileniyorum.

-Gerek İl Özel İdare’deki hangarların kapalı spor salonu ile fitness spor salonuna dönüştürülmesi gerekse de okullar bölgesindeki trafik eğitim parkı yapım işini üstlendiniz. İşi süresinden önce tamamladınız. Neler söylemek istersiniz?

Evet her şeyden önce ekibimiz iyi. Sağlam bir ekiple çalışıyoruz. Bu trafik eğitimini de öğrencilerin eğitim dönemine yetiştirebilmek için de acele ettik.

-Trafik eğitim parkıyla ilgili biraz bilgi verir misiniz?

Dört dönüm 750 metre kare. İçinde hastane, alışveriş merkezi, eğitim salonu ve idari binası var. 5 Bina, konferans salonu ve idari binadan oluşuyor. Aynı zaman da Batman’ın ilk çocuk trafik parkıdır. Ayrıca çocuklar için küçük araçlarımız var. Çocuklar, burada trafik levhaları ve ışıkları da öğreniyorlar. Çarpma aracımız var. Çarpma anlarında emniyet kemerinin önemini anlatmak için var.

-Öğrenciler burada eğitime başladı mı?

“BATMAN RAFİNERİSİ BÜYÜYECEĞİNE KÜÇÜLDÜ” “BATMAN RAFİNERİSİ BÜYÜYECEĞİNE KÜÇÜLDÜ”

Evet ortaokul öğrencileri eğitim görüyor. Her gün dört beş grup eğitim için geliyor. Bu alan İçişleri Bakanlığı’nın bir projesidir. Zamanla bu parklar ilçelerde de yaygınlaşacak.

-Eğitimde çocukların yanında kimler bulunuyor?

Parkın müdürü ile birlikte iki trafik polisi ile birlikte eğitim görüyorlar. Dileyen aileler izlemek için de parka konuk olabilir.

-İl Özel İdare Genel Sekreterliğe de güzel bir spor kompleksi yaptınız ve spor kompleksinin hemen bitişiğinde atıl durumdaki iki hangar vardı. Onlar da Batman’ın en modern salonları olacak.

Evet iki hangar da Batman’ın eski tekstil atölyeleriydi. İnşallah sene sonunda teslim etmeyi planlıyoruz. Özel İdare’nin kompleks alanında güzel ve modern bir basketbol sahası ile fitness salonu olacak. Basket sahası nizami ölçüde konforlu olacak. Profesyonelliğe uygun kaliteli Fiba onaylı malzemeler olacak.

-Kapalı spor salonuna yaptığınız ek bir yerde bir teras tribün de yapıyorsunuz.

Buraya maçları izlemek için gelenler çayını ve kahvesini yudumlayarak maçları izleyecek. Teras tribün bu güzel tesisin güzel bölümlerinden biri olacak.

-Batman, inşaat sektörünü seven bir şehir. İnşaat son dönemlerde hızla büyüdü ve dört mevsimde de çalışmalar sürüyor. İnşaat sektörünü nasıl görüyorsunuz?

Eskiden Batman’da standart binalar yapılıyordu ama şu an her kesimin ihtiyacına cevap veren kaliteli, modern ve yüksek binalar yapılıyor. Büyükşehirlerdeki yapılara benzer ve ihtiyaçlara cevap veren yapılar inşası şehre ayrı bir güzellik katıyor.

-Batman’ın eski yapılaşma yerinden çok şehir yeni bölgelere kayıyor galiba?

Tabi yeni bölgelere rağbet daha fazla. Sonuçta; yeni yapıların olduğu bölge Batman’ın yeni bir imar alanı. Kalabalık ailelere de sahip olduğumuz için daha büyük konutlara talep oluyor. Bir yandan TOKİ bir yandan özel sektör konut yapımına yöneliyor ama yine de ihtiyaç var. TOKİ’nin yapacağı konutlara talep baya fazla oldu. Mahalleler büyüyünce, parklara ve yeşil alana da ihtiyaç duyuluyor. Son yapılan modern parklara ilgi de yoğun oluyor. İluh, Yenimahalle ve bazı eski yerleşim yerlerinde parklar yok ama artık yeni yerleşim yerlerinde modern parklar oluyor.