**İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, CHP’nin Batman’da düzenlediği ‘halk buluşması’ programına katıldı. Kalabalık topluluğa hitap eden İmamoğlu: “15 Mayıs sabahına kadar çok çalışmamız lazım. Ayrışmadan, demokrasi mücadelesini hep birlikte vermemiz lazım. Hep birlikte sandığa gideceğiz. Hep birlikte sandığa sahip çakacağız. Bu iktidarı evine yollayacağız. Millet kendi iktidarını kuracak” dedi.

“HALKIN DEDİĞİ OLACAK”
İBB Başkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, Batman’da ‘Halk Buluşması’na katıldı. İnsan Hakları Caddesi'nde yapılan programa İmamoğlu eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte katıldı. Millet İttifakı'nın milletvekili adayları, siyasi parti il başkanlarının da katıldığı buluşmaya kalabalık topluluk katıldı. Alanda toplanan kitleye seslenen İmamoğlu, şehirlere demokrasinin geleceğini ifade etti. Devletin dininin adalet olduğunu belirten İmamoğlu: “Şehirlerimize demokrasi gelecek. Kayyumlar gidecek, halkın dediği olacak. Halk ne diyorsa, milletin seçtiği kişi şehirleri yönetecek. Devletin dini adalettir. Milletçe, bu canım memleketi hep birlikte eşit hissedarlarıyız. Doğusu batısı, güneyi kuzeyi benim canım vatandaşlarım yok birbirimizden farkımız. Vatandaşımızın hakkını korumayan hiçbir şeye müsaade etmeyeceğiz” dedi.

İl Başkanı Şahin, seçimlerde başarılı olduklarını söyledi İl Başkanı Şahin, seçimlerde başarılı olduklarını söyledi

“BİRLEŞEREK KAZANACAĞIZ”
İmamoğlu, şöyle devam etti: “Benim Batmanlı evladım, bu vatanın her kademesine çalışacak liyakatli bir şekilde gelecek. Benim Batmanlı kardeşim Türkiye'nin her karış toprağı için güzel hayaller kuracak. Birleşe birleşe kazanacağız. Benim sesimi ancak sizin sevginiz kısar. Benim sesimi başka kimse kısamaz. Göreceksiniz hep birlikte ailelerimize, yuvalarımıza mutluluk, demokrasi gelecek. ‘Her şeyi ben bilirim, ben ne dersem o olur’ dönemi bitmiş olacak. Sona erecek. Güle güle diyeceğiz onlara. Hepimiz için aile kavramı çok önemli biliyoruz. Ailelerimiz hepimizin kutsalı. Bizi toplum olarak bir arada tutan duygular aile birliği ve bütünlüğü ile başlar. Aileden yayılır bütün topluma dayanışma. Ne yazık ki başta ekonomik bozulma olmak üzere öfkeli ve kavgacı ülke yönetimi inanın aile birliğimizi bile bozdu.”

“SANDIĞA SAHİP ÇIKACAĞIZ”
Batman’ın sorunlarını yakından bildiğini de ifade eden İmamoğlu: “Batman'ın her sorununu biliyorum. Arkadaşlarımla bütün sorunları konuşuyoruz. Batman'da biliyorum ki ciddi bir uyuşturucu sorunundan tutun eğitimle ilgili sıkıntılara, fırsat eşitliğine, gençlerimizin ihtiyaçlarının giderilmesine, yeterince kültürel, sanatsal etkinliklerin olmamasına kadar, bu genç nüfusu canlı tutacak, hayata katacak, dünyanın her yerine eşitleyecek çok eksiği olduğunu biliyorum. Biz bütün bu problemlerin çözümü için yol yürüyeceğiz. En fazla işsizliğin olduğu şehir Batman. Allah aşkına şu cıvıl cıvıl gençlerin olduğu yere işsizlik yakışır mı? Yakışmaz. Çözeceğiz bu sorunu. Yeni hizmetler için biz 13’üncü Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğinde bu bölgeye hizmet etmekten büyük onur duyacağız. 15 Mayıs sabahına kadar çok çalışmamız lazım. Ayrışmadan, demokrasi mücadelesini hep birlikte vermemiz lazım. Hep birlikte sandığa gideceğiz. Hep birlikte sandığa sahip çakacağız. Bu iktidarı evine yollayacağız. ‘Ben bilirim’ diyen aklı evine yollayacağız. Millet kendi iktidarını kuracak.”