KOZLUK’A YAPACAĞIMIZ ÖNEMLİ PROJELER VAR”
Batman’ın Kozluk Belediye Başkan aday adayı olan Savaş Çıtanak, köyleriyle birlikte 65 bin nüfusa sahip ilçede önemli projeleri hayata geçireceğini ifade etti. Eski İl Genel Meclis Üyeleri’nden Çıtanak, aday adayı olduğu Kozluk Belediyesi’nde yapacağı projeler arasında ilçe otogarının da bulunduğunu söyledi. Çıtanak, köylerden kent merkezine gelen beş ana arteri çift şeride dönüştüreceklerini, aydınlatma ve peyzaj çalışmalarını da yapacaklarını kaydetti.

“TARAFIMIZDAN BELEDİYE’YE İŞÇİ ALINMAYACAK”
Kozluk Belediyesi’nin kanayan yaralarından birinin de yerel yönetime alınan işçilerin maaşlarının verilmemesinin olduğunu belirten Çıtanak, “Göreve geldiğimizde her şeyden önce tarafımızdan işçi alınmayacak. İşçilerin biriken maaşları oluyor. Çalışan işçiler de hep mağdur oluyor. Personel alımı yapılacağına mevcut işçilerin biriken maaşlarını ödeyeceğiz ve emekçilerin yılarca birikmiş maaşlarını da ödeyeceğiz. Belediye kurumsal bir kimliğe kavuşacak ve bankamatik yerel yönetim bir yapıdan uzaklaşacak” dedi.

“KOZLUK’UN SU SORUNU ÇÖZÜLECEK”
Kozluk’un İpekyolu güzergahında olduğunu belirten Çıtanak; “İlçe giriş ve çıkışlarındaki ana caddelerini iyileştireceğiz. Yayalar için de yürüyüş güzergahlarını yapacağız. Kozluk gibi büyük ilçeye otogar kazandıracağız. Ayrıca ilçemizde olmayan otopark projesini de hayata geçireceğiz. İlçemizin yıllardır çektiği su sorununa da köklü çözüm bulacağız.” diye konuştu. 

“KOZLUK’A KÖY PAZARI KAZANDIRACAĞIZ”
Kozluk-Batman arasında her saat otobüs seferlerini de düzenleyeceklerini ifade eden Çıtanak, şunları kaydetti; “Yukarı Kozluk ve aşağı Kozluk arasında otobüs seferleri düzenlenecek. İlçemizin ihtiyaç duyduğu modern bir köy pazarını da hayata geçireceğiz. Çiftçilerimize destek projelerimiz de olacak. Yılda bin ton tütün üretiminin yapıldığı Kozluk’ta tütün fabrikasının kurulması için de özel firmalardan destek alacağız. Kozluk’ta buğday üretimi fazla. Bu nedenle TMO’nun ilçemizde ofis açması için de girişmişlerde bulunacağız. Domates üretiminin fazla olduğu Kozluk’ta bir salça fabrikasını da kuracağız. Ayrıca hayvancılığın gelişmesi için de besicilere destek vereceğiz.”

“TURİZM PROJELERİNE AĞIRLIK VERECEĞİZ”
Kozluk’un turizm potansiyelinin yüksek bir ilçe olduğunu hatırlatan Çıtanak; “Engebire ve doğal şelalenin olduğu 5 kilometrelik bölgeyi mesire alana dönüştüreceğiz. Yine Kozluk girişindeki Norşen Aile Parklarını ailelerimizin dinlenebilecekleri yerlere kavuşturacağız. Sanayide de üretime yönelik bir dizi proje hazırladık. İstihdam ağırlıklı Organize Sanayi Projemizi de hayata geçireceğiz. Merdiven altı tekstil üretim yerlerini OSB’ye taşıyıp daha modern yapılara dönüştüreceğiz. Nasip olur da seçilirsek, iki dönemde verdiğim tüm projeleri yerine getireceğim” dedi.

Editör: NEZAHAT SUMBÜL