*Beşiri ilçesinin İkiköprü beldesinde AK Parti Belediye Başkan adayı Musa Kıyanç, seçildiğinde Belediyenin hesaplarını da şeffaf bir şekilde kamuoyuna duyuracağını söyledi ve ekledi; “Koltuğa çakılı Başkan olmayacağım.”

“MAAŞIMIN YARISINI DAR GELİRLİLERE VERECEĞİM”
İkiköprü AK Parti Belediye Başkan adayı Musa Kıyanç, 31 Mart yerel seçimlerinde seçildiği takdirde maaşının yarısını beldedeki dar gelirlilere vereceğini söyledi. Halkla iç içe olmayı da sevdiğini söyleyen Başkan adayı Kıyanç; “31 Mart’ta kısmetse seçildiğimde ilk icraatlarımdan biri de makama çakılı kalmayacağım. Maaşımın yarısını da İkiköprülü dar gelirlilere dağıtacağım. Her şeyden önce makam sevdalısı biri değilim. Daha çok hizmetle anılmak istediğim için beldenin sokakları bir yerde makamım olacak. Belediye’nin gelir ve gider hesaplarını da her ay düzenli bir şekilde kamuoyuna duyuracağız. Amacımız beldede eksik olan hizmetleri getirmektir. Makam koltuğu benim değil, bana oy verenlerin koltuğu olacak” dedi.

“MİNİBÜSLE YOLCULUK YAPACAĞIM”
21 Mart seçimlerinde yerel yönetime seçildiğinde makam koltuğu gibi makam aracını da kullanmayacağını söyleyen AK Parti adayı Kıyanç, şunları kaydetti; “Makam aracını da zorunlu olmadıkça kullanmayacağım. İkiköprü-Batman arasındaki minibüslerle yolculuk yapacağım. Belde sakinlerimiz içinde gece 22.00’ye kadar minibüsler sefer düzenleyecek. Ayda birkaç kez çalışanlarla birlikte iş makinelerinde çalışacağız. Cadde ve sokaklarımızda birlikte eksik gördüğümüz altyapı hizmetlerini tamamlayacağız. Sokağını, caddesini  karış karış bildiğim ve doğup büyüdüğüm ikiköprü’ye hizmet vermek boynumun borcu olacak. Acıda da hüzünde de sevinçte de hep İkiköprülülerin yanında olacağım çünkü ben İkiköprü’nün sevdalısıyım. İkiköprü’nün hizmetkarı olmak için de bu göreve talipliyim.” 

Muhabir: NEZAHAT SÜMBÜL