YOLCU BEKLEME SALONU BÖYLEYDİ

1960’tan Beri uçak seferlerinin yapıldığı Batman havalimanında 2000’li yılların başına kadar yolcu bekleme salonu derme-çatma bir barakayı andırıyordu. Üst düzey yöneticiler de uçakla seyahat yaptıklarında o bekleme salonunu kullanıyorlardı. 1998 Yılının ilk aylarında dönemin Batman Valisi olan Necati Develioğlu ile bazı yöneticiler, Ankara yolculuğu öncesinde o küçücük bekleme salonunda uçağın gelmesini beklemişti. Limandan yolculuk yapan vatandaşlar da bu bekleme salonundan yararlanmıştı.

BU KAREDEKİLERİN TAMAMI EMEKLİ OLDU

1998’nin Son aylarında Necati Develioğlu, Batman’dan Burdur Valiliğine atanmıştı. TPAO Kristal Park’ta eski Vali Develioğlu için veda yemeği düzenlenmişti. Dönemin TPAO Batman Bölge Müdürü Talat Atalay, eski Vali Develioğlu’na çeşitli armağanlarda bulunmuştu. Develioğlu ile birlikte fotoğraf karesinde yer alan TPAO’nun eski baş garsonlarından Mecit Demir, eski Bölge Müdürü Sekreteri Veysi Türel ve Basın Halkla İlişkiler Müdürü İzzettin Siraçoğlu da emekliye ayrıldı. Bu karedeki simalar bir zamanlar kentte parmakla gösteriliyordu.

TÜPRAŞ  TESİSLERİ KRİSTAL PARK’A RAKİPTİ

Yıl, 1998. Yer, Tüpraş Batman Rafinerisi eski Sosyal Tesisleri. Dönemin Valisi Necati Develioğlu’nun konukları arasında Batman eski Milletvekili merhum Nezir Nasıroğlu da vardı. 2007 Yılında özelleştirildikten sonra Tüpraş’ın bu sosyal tesisleri, kapılarını konuklara da kapattı. Eskiden Batman Rafinerisi tesisleri, TPAO Kristal Park ile yarışırdı. Rafinerinin özelleştirilmesinin ardından petrol sektörlerinden TPAO’nun Kristal Park tesisleri Batmanlılara kapısını açan tek mekan oldu.

BU GÜZERGAH BARAJ ALTINDA KALDI

Burası, Hasankeyf eski karayolu köy güzergahındaki Şap Vadisi. 1999 Yılında dönemin Devlet Bakanı Hasan Gemici, tarihi ilçe Hasankeyf’e düzenlediği geziye Batman’dan da kalabalık bir kitle eşlik etmişti. Eski Vali Necati Develioğlu ve eski Emniyet Müdür Emin Körpe’nin de aralarında bulunduğu heyet, Şap Vadisi’nden kaleye doğru giderken, Hasankeyf eski Yazı İşleri Müdürü Abdurrahman Yiğit de Hasankeyf’in tarihi eserleri hakkında bilgi vermişti. Yıllar önce eski Bakan, İl yöneticileri ve DSP eski İl Başkanı Çetin Kızılbulut’un geçtiği bu güzergah baraj gölü havzasında kaldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ