İKİ VEKİL DE ARAMIZDA YOK

Yıl, 1997. Yer, TPAO Kristal Park. Batman’a konuk olan dönemin GAP’tan sorumlu Devlet Bakanı Salih Yıldırım onuruna verilen yemeğe dönemin Valisi Necati Develioğlu, eski Milletvekillerinden Ataullah Hamidi, Nizamettin Sevgili, Kutbettin Hamidi  ve Batman eski Emniyet Müdürü Emin Körpe de katılmıştı. Kristal Park’ta kusursuz verilen yemekte baş garson Mecit Demir ve eski Petrolspor’lu Veysi Olgun da o an objektiflere yansımıştı. Bu karede yer alan Hamidi, Sevgili ve Olgun geçirdikleri kalp krizi sonucu hakkın rahmetine kavuşmuştu. Kristal Park’taki o yemekte de bu hatıra kare geride kaldı.

2 Halayy

FOLKORÜ O SEVDİRMİŞTİ

Batman Halk eğitim Merkezinde uzun yıllar folklor eğitmeni olarak görev yapan Selahattin Güneri, 2000’li yıllara kadar Batman’daki etkinliklere renk katan simaydı. Resmi bayramlarda folklor ekibiyle kitleyi coşturan Güneri, 1998 yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında dönemin Valisi Temel Koçaklar ve merhum Salih Gök ile halay çekmişti. Güneri, şimdiki Ziraat Bankası önünde iki yöneticiyle halay çekerken, kalabalık kitlenin alkış yağmuruna tutulmuştu.

HEYECAN YARATAN YARIŞMAYDI

TPAO’nun kuruluş yıldönümleri geçmişte bir dizi etkinliklerle kutlanırdı. Yıl dönümleri kapsamında resim yarışmaları düzenlenirdi. Sanatçı İmren Erşen başkanlığında kurulan resim sergisi jürisi, 1988’den itibaren okullar arası resim yarışması düzenlerdi. İlk 3’e giren eserlere para ödülü verilirdi. İşte 1998 yılında dereceye giren öğrencilerle Öğretmenevi’nde hatıra kare çeken dönemin yöneticileri arasında yer alan simalar; Batman eski Valisi Necati Develioğlu, eski Belediye Başkanı merhum Salih Gök, sanatçı İmren Erşen, TPAO eski Bölge Müdürü Talat Atalay ve Batman eski Hava Meydan-Garnizon Komutanı Albay Muharrem Atak.

KRİSTAL PARK’TA BİR RESEPSİYON 

Batman’da bir zamanlar Cumhuriyet Bayramı resepsiyonları, TPAO’nun konaklama mekanı olan Kristal Park’ta yapılırdı. 1998 Yılının Cumhuriyet balosu Kristal Park’ta yapılmıştı. Dönemin Batman eski Valisi Temel Koçaklar’ın resepsiyonda çektiği hatıra karede yer alan iki sima da aramızda değil. Bayraklı eski Muhtarı Veysi Onur ve Batman eski İl Genel Meclis Üyesi İsmet Utanç, uzun bir süre önce hayata veda etti. İş insanı Kenan Konaç’ın eşlik ettiği eski Vali Koçaklar, objektiflerimize böyle yansımıştı.

Kaynak: HABER MERKEZİ