**Ak Parti Batman 1. Sıra Milletvekili adayı Ferhat Nasıroğlu, Çağdaş Web TV'ye konuk olarak Batman için hedeflerini açıkladı. Batman’da öncelikli hedefinin istihdam, Tıp Fakültesi, Bilim Merkezi ve kentin ulaşımdaki sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalar olacağını belirten Nasıroğlu: “Şehrimizde yoksulluğu en aza indirmek boynumuzun borcudur. Vatandaşlarımızdan vekaleti aldığımızda Batman'ı marka şehir haline getireceğiz. Projelerin yanı sıra Batman kültürünü oluşturmak da öncelikli hedeflerimizden olacak” dedi.

**Kürt meselesinin de sözcüsü olacağını belirten Nasıroğlu: “Bu konuda Cumhurbaşkanımızın geçmişte gösterdiği irade ortada. Kürt meselesi, sadece belli bir grubun tekelinde olmamalı. Kardeşlik hukuku ve insan hakları çerçevesinde meselenin çözümünü kendime ödev edindim” diye konuştu.

“DAHA ÇOK İNSANA DOKUNMAK İSTEDİM”
Çağdaş Web TV'de canlı yayınlanan ‘Seçime Doğru’ programına konuk olan Ak Parti Batman 1. Sıra Milletvekili adayı Ferhat Nasıroğlu, önemli açıklamalarda bulundu. Editörümüz Barış Arslan'ın sunduğu programda siyasete giriş nedeninden Batman için hedeflerine dek birçok soruyu yanıtlayan Nasıroğlu, programda izleyicilerden de yüzlerce soru aldı. Siyasete giriş nedenine değinen Nasıroğlu: “Rahmetli babamın her zaman 'Batman'ı terk etmeyin vasiyeti' vardı. Batman'da birçok yatırım yaptık, yapmaya da devam ediyoruz ve başardığımıza inanıyorum. Yaklaşık 12 Bin çalışanımız var. Fakat siyaset, insanlara ulaşmak için olmazsa olmaz. Bizim kendi başarımızı da insanlara hizmet için siyaseten de kullanmamız gerektiğine inandığımız için siyasete girdim” dedi.

“DEPREMZEDENİN SÖZLERİ BENİ ÇOK DUYGULANDIRDI”
Maraş depremlerinde ekiplerinin Adıyaman'da 100 civarında insanı enkaz altından çıkardığını ve bir depremzedenin sözlerinin kendisini çok duygulandırdığını belirten Nasıroğlu: “Deprem bölgesinde ekiplerimizin önemli çalışmaları oldu. 100 insanımızı enkaz altından çıkardılar. Daha sonra depremzedelerle bir araya geldik ihtiyaçlarını dinlemek adına. Orada biri çıktı dedi ki bütün depremzedeler adına bir talebim olacak 'Adıyaman'a gel, burada aday ol. Hangi parti olursa olsun fark etmez seni seçeceğiz' dedi. Tabi o akşam hüngür hüngür ağladım. Bu dönem siyasetin insana daha fazla dokunacağı bir dönem olduğunu düşündüğüm için böyle bir karar aldım. 'Eğer biz siyasete gireceksek böyle zor bir dönemde girmeliyiz' deyip ailemin rızasını alıp bu karara vardım” dedi.

“BATMAN'I SAHİPLENECEĞİM”
Adaylığı sonrası Batmanlılardan olağanüstü bir ilgiyle karşılaştığını da kaydeden Nasıroğlu, şöyle devam etti: “İnanılmaz bir olumlu dönüş aldım. Kiminle konuştuysam, kime ulaştıysam iyi dönüşler aldım. Benim tarzım şu: Batman'ı nasıl daha ileriye taşırız. Herhalde geçmişte yaptıklarımızdan dolayı insanlar verdiğimiz sözlere inanıyor ve yaparsa bu yapar diyor. Geçenlerle, yaşlılarla, çocuklarla sohbet ederken inanılmaz keyif alıyorum. İşimi nasıl keyifle yapıyorsam siyaseti de öyle yapıyorum.  Son derece keyifle son derece insanlara dokunarak. Bir vatandaşın derdi benim için derttir. Batmanlı olmanın, Batman'a sahip olmanın keyfini yaşamalarını her yerde dile getiriyorum. Eğer bir kenti  insanları sahiplenirse o kentin yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Bu iddiayla da yola çıktım. Bu kenti sahipleneceğim. Bu kentin bürokratlarını, gençlerini, işsizlerini, yoksullarını sahipleneceğiz. Bu kenti sahiplenecek de kendi insanımızdır. İş adamıdır, bürokratıdır, STK'sıdır. Bunların hepsi bu kenti sahiplenirse bu kenti kendine dert ederse o zaman bu kent müthiş bir potansiyeli var, müthiş bir performans yakalar. Sahada da bunu gözlemledim siz doğru zamanda doğru adımlar atarsanız karşılığını bulursunuz.”

“SİYASETİ BAŞARI ÜZERİNE KURGULAYACAĞIZ”
İş dünyasındaki başarısını siyasette de yakalayacağına inandığını belirten Milletvekili adayı Nasıroğlu: “Eğer bir alanda başarılıysanız diğer farklı alanlarda da başarılı olabilirsiniz. Gerçekten şuna inanıyorum, siyasette Batman'da farklı bir kimlik kazandıracağız. Siyaseti başarı üzerine kurgulayacağız . Siyasette birini kötüleyerek, aşağı çekerek değil diğer rakiplerimizi de yukarıya çekerek başarı yakalayacağız. Kenti sahiplenen bir siyaset anlayışı içerisinde olacağız. Dolayısıyla çıtayı yukarıya hedefledik. Çıtayı yukarıya koydukça bizim rakiplerimiz  yukarıyı takip etmek zorunda, o çıtaya varmak zorunda olacak. Ben şunu iddia ediyorum; eğer biz Batmanlıları bu sürecin içerisine dahil edersek, Batmanlıları siyaseten iş yapan, bu toplumsal olguları oluşturan biri haline getirirsek, Batman'a çok çok şey kazandıracağız. Bunun için de toplumun Batman'ın sahiplerinin bir arada tek ses olarak çıkması gerekiyor. Yani bizim sesimizin gür çıkması gerekiyor. Şahsi menfaatler ön planda olmayacak, herkesin bir araya geldiği bir anlayış olacak” dedi.

“ÜÇ OSB'DE 40 BİN İSTİHDAM SAĞLANACAK”
Öncelikli hedefinin Batman üç yeni Organize Sanayi Bölgesi kazandırmak olduğunu kaydeden Nasıroğlu: “Bir şehirde yoksulluk varsa bunda hepimizin vebali vardır. Çok ciddi bir genç nüfusumuz var. Bu şehirde yoksulluğa son vermek, en aza indirmek hepimizin boynunun borcudur. Şehrimize üç farklı bölgeye yeni Organize Sanayi Bölgeleri kazandırarak 40 Bin insanımızın istihdamını sağlamak istiyoruz. İnsanlarımızın başka şehirlerde değil, kendi şehrinde ailesiyle birlikte kalmasını önemsiyoruz. Bir baba düşünün ailesinden kopuk halde başka bir şehre çalışmaya gidiyorsa evlatlarına ne kadar sağlıklı bir aile reisliği yapabilir. Bu açıdan istihdam önceliğim olacak. Yeni OSB'lerin kurulması için şimdiden girişimlerimizi başlattık” diye konuştu.

“KOÇ AİLESİNİ YATIRIMA DAVET EDECEĞİM”
Batman’a özellikle petrokimya alanında yatırımlar çekmeyi hedeflediklerini ifade eden Nasıroğlu, bu alanda önemli yatırımları bulunan Koç ailesini de yatırıma davet edeceklerini söyledi. Nasıroğlu, şöyle devam etti: “Batman'ın petrokimya alanında ciddi yatırıma ihtiyacı var. Büyük yatırımlar gerekiyor. Bu konuda Koç ailesini ikna edebiliriz. Kendileriyle güzel bir iletişimimiz var. Yine farklı alanlarda yatırımları şehrimize kazandırmak için büyük yatırımcıları şehrimize getireceğiz.”

“TIP FAKÜLTESİ İÇİN GEREKLİ ALTYAPIYI OLUŞTURACAĞIZ”
Uzun yıllardır kentin gündemindeki Tıp Fakültesi'nin Batman'a kazandırılması için gerekli altyapı oluşturacaklarını kaydeden Milletvekili adayı Nasıroğlu: “Bir şeyi isterken alt yapısını hazırlamak gerek. Tıp Fakültesi için Diş Hekimliği Fakültesi bir altyapı olacak. Şimdi bu fakültenin altyapısının oluşması için çaba vereceğiz. Diş Hekimliği Fakültesinin ilk çalışmaları İluh Devlet Hastanesi bünyesinde başlayacak. Gerekli altyapı oluştuğunda Tıp Fakültesi bir hayal olmayacak” dedi. Kadınlara yönelik istihdam alanları da oluşturacaklarını ifade eden Nasıroğlu: "Geçenlerde ÇATOM'u ziyaret ettik. Çok güzel çalışmalar yapılıyor. Ancak ürettikleri ürünlerin satış ve pazarlama ayağı eksik. Gerek yeni pazarlar gerekse de e-ticaretle hem istihdam artacak hem de ürünlerin pazarı büyüyecek" diye konuştu.

“BİLİM MERKEZİ İLE GENÇLER
YENİ TEKNOLOJİLER ÜRETECEK”
Batman'a kazandırmak istedikleri projeler arasında Bilim Merkezi'nin çok önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Nasıroğlu, Batmanlı gençlerin yeni Türkiye yüzyılında teknoloji üreten bir gençlik olacağını belirtti. Necat Nasıroğlu Külliyesi alanında Bilim Merkezi çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Nasıroğlu, şöyle konuştu: “Bizim teknolojiyi kullanan gençlerimiz var ama biz onları sadece kullanıcı değil, üretici olmaya çevireceğiz.  Gençlere şunu vaat ediyoruz; diyoruz ki gelin burada kimsenin düşünmediklerini düşünün ve üretin. Kimsenin yapmayacağı, cesaret edemediğine zorlayacağız. Hedefimiz Bilim Merkezine kendini adayacak çocukları toplayıp eğitim vermek olacak. Türkiye'de sadece oyun sektöründe pazar payı 2.5 Milyar dolardı. Biz bunun 100 milyon dolarını  Batman'a getireceğiz. Üniversitedeki Teknoken ile Bilim merkezini entegre şekilde çalıştıracağız.  En çok önem verdiğim şey müteşebbis. Biz gençleri müteşebbis haline getireceğiz. Kendine inanan ve güvenen gençler. Gençlere sesleniyorum; kendinize güvenin, kendinize inanın. Bu işe el atın biz de sizinle beraberiz. Türkiye'de Batman'ın yüzyılı iddiasındayım.”

“BATMAN KÜLTÜRÜNÜ OLUŞTURACAĞIZ”
‘Sahipsiz Batman’ algısını hep birlikte kıracaklarını da sözlerine ekleyen Nasıroğlu: "Bu ifadeyle ben de çok karşılaşıyorum. Batmanlılık bilincini arttırmamız lazım, bu kentin sahipleri de bizleriz. Hepimiz yek vücut olursak, hepimiz ortak bir ses çıkarırsak Batman sahiplenilir, biz küçük menfaatleri bırakıp Batman'ın kendi menfaatlerini ön plana çıkarırsak o zaman bu kent farklı bir yere ulaşır. Batman'ı marka şehri haline getireceğiz, kendi kültürüyle kendi dinamiğiyle marka şehir olacak. Bu kent kültürünü, Batmanlılık kültürünü sözünü ben veriyorum. Hiç kimseyi ötekileştirmeden Batman'ı sahipleneceğiz" dedi.

"YÖNETİCİ ATAMALARI LİYAKATLE OLACAK"
Göreve geldikleri takdirde kamu kurum ve kuruluşlarda liyakatı esas alacağını da belirten Nasıroğlu: “Bir şehri yönetmek liyakat sahibi insanlarla olur. Yani o işi hak eden işi ehline vereceğiz, asla ayrıştırma olmayacak. Herkesi kucaklayacağız, herkesi bir arada tutma gayreti içerisinde olacağız. Batman'ın güzelliklerini ön plana çıkarmamız lazım değerlerini ön plana çıkarmamı lazım. Batman'da faydalı işler yapanları biz ön plana çıkaracağız. İşin iyi yapmayanlarla da elbette işimiz olmayacak” dedi.

“HER KESİMDEN OY ALACAĞIMIZA İNANIYORUM”
Seçimde Ak Parti'nin her kesimden oy alacağına inandığını belirten Nasıroğlu, şöyle devam etti: “Siz insanların masasına ilgisini çeken şeyleri koyduğunuzda insanlar ilgileniyor, biz geleceğimize gençlerimize yönelik projelerden bahsediyoruz. Biz Batman'ın geleceği ile iddialıyız, Batman'ı mega kent yapacağız ve bu herkes tarafından ilgi görür. Hangi görüş ve inanış olursa olsun bu kentin ilerlemesini isteyen insanlar bana teveccüh gösterecek. Batman'da insanlarımız bizi güçlü bir şekilde desteklerse en az üç milletvekili ile gidersek o zaman Batman'a istediğimiz projeleri yaptırmamız kolaylaşmış olur. Son dönemlerde ilçeleri de dolaştım, kenar mahalleleri de dolaştım inanılmaz bir teveccüh var. İmkanlarını zorlayarak icraatlerimizi gerçekleştireceğiz. Benim anlayışımda lider masa başında değil iş başında belli olur. Ben de çocukluğumdan beri iş başında oldum ve karar almada da asla tereddüt etmedim. İyilik ektiğinizde iyilik biçiyorsunuz. Batman'da inanılmaz bir teveccüh olacak, bize eski oylar yeniden gelecek. Bütün eski vekiller de şu anda bizimle beraberler, her yerde bizi destekliyorlar.”

TPAO’DA PERSONEL ALIMI MERAK KONUSU TPAO’DA PERSONEL ALIMI MERAK KONUSU

“KÜRT MESELESİNİN SÖZCÜSÜ OLACAĞIM”
Halkın teveccühünü güçlü bir şekilde aldığı takdirde Kültür meselesi ve kimliğinin de sözcüsü olacağını ifade eden Nasıroğlu: "Kürt meselesini ben kendime ödev olarak aldım. Bu meseleyi kardeşlik hukuku içerisinde insan hakları çerçevesinde kendime bir ödev edindim. Çeşitli konferanslar yapacağız, tekrar bu meseleyi tartışacağız. Bunu gündem haline getireceğiz, bunu da çözeceğimize inanıyorum. Rol alan insanların çok samimi olması lazım. Ben etkili rol olmak için buradayım. Ciddi bir adım atacağım. Kürtler belli bir grubun tekelinde olmamalı. Kürtlerin tamamının sahipleneceği bir platforma taşınması lazım. Türkiye’deki Kürtler bir araya gelecek bunu kendi aramızda akılla ve samimiyetle çözeceğiz" diye konuştu.

“TPAO, YENİ BİR BATMAN DOĞURACAK”
Türkiye Petrolleri’nin son yıllarda çok büyük işler gerçekleştirdiğini ve TPAO ayrıca sahiplenmek gerektiğini de belirten Nasıroğlu: “İşini çok iyi yapan bir Genel Müdür ve kadrosu var. Bu güzide kurumumuzun son yıllardaki keşifleri ortada. TPAO çok çalışıyor ve göreceksiniz yeni yatırımlarla yeni bir Batman doğacak. Bu konuda sayın Cumhurbaşkanımız gereken açıklamaları yapacaktır” dedi. Nasıroğlu, ayrıca Necat Nasıroğlu külliyesinin resmi açılışının da 10 Mayıs’ta yapılacağını söyledi.

“HER ZAMAN PETROLSPOR’UN YANINDA OLACAĞIM”
Petrolspor’un geleceği ile ilgili sorulara da yanıt veren Nasıroğlu, şöyle konuştu: “Spor en birleştirici unsurdur. Bütün amatör sporcu kardeşlerimle de bir araya gelerek kendilerini dinledim. Bizler her zaman Petrolspor’un yanındayız. Petrolspor’a bizler gibi şehrin tüm unsurları sahip çıkmak zorunda.  Şu anda öncelikli hedefimiz Petrolspor’un ligde kalması. Başka bir takımdan medet bulmadan kendi ayaklarımızın üzerinde durmalıyız. Yeni dönemde elbette Petrolspor gündemimizde olacak ve yeni bir sayfa açacağız. Kentin dinamiklerini de dinleyerek 63 yıllık kulübümüz için en iyi kararı vereceğiz.” (Çağdaş Özel)