“BÖLGENİN EN BÜYÜK
HALİ KONUMUNDAYIZ”
Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’in taleplerine olumlu yanıt verdiğini belirten Sebze ve Meyve Hali Komisyoncular Derneği Başkanı AbitTaymur: “Esnaf olarak Valimiz Ekrem Canalp’ten otopark ve bazı ihtiyaçlarımızın giderilmesi noktasında talepte bulunmuştuk. Çok şükür taleplerimiz bir bir yerine getirildi. Kendilerine şahsım ve esnaf arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum. Batman Sebze ve Meyve Toptancılar Hali, bölgenin en büyük hali konumunda. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan il ve ilçelerinmeyve ve sebze ihtiyacını Batman olarak biz karşılıyoruz” dedi.

“TÜRKİYE’NİN EN UCUZ MEYVESİNİ
BATMANLILAR TÜKETİYOR”
Türkiye'de en ucuz meyve ve sebze satışının Batman'da gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Abid Taymur, şöyle devam etti: “Diğer illerde domates, limon, patates gibi sebzeleri 5-10 TL arasında bulamazsınız. Bunun nedeni ise Batman dışındaki illerde alınan kâr marjıdır. İlimiz dışında alınan kâr marjı yüzde 25-30’larda iken, Batman’da bu rakam yüzde 2-3 seviyelerindedir. Esnafımız, rekabetçi ruhuyla hareket ederken bu da fiyatlaraolumlu yansıyarak vatandaşların lehine sonuçlanıyor.”

BİN KİŞİYE EKMEK KAPISI
Batman’ın, Irak ülke sınırına yakın olmasının getirdiği avantajların da olumlu yönde değerlendirildiğini dile getiren Taymur: “Batman Sebze ve Meyve Toptancılar Hali 250 üyeli bir işletmedir. Burada bin kişilik istihdam sağlıyoruz. Halimize gelen sebze ve meyveleri; Iğdır, Hakkari, Ağrı, Şırnak, Van gibi il ve ilçelere gönderiyoruz” diye konuştu.

Editör: NEZAHAT SUMBÜL