ANLAMLI PROJE
Batman’da 21 Bin 960 öğrenci, ücretsiz yemekle buluşuyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘sosyal politika’ projesi kapsamında uygulanan proje, Batman Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sorunsuz yürütülüyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Batman Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, projenin kentte başarılı bir şekilde devam ettiğini belirtti. Müdür Kurtaran; “Millî Eğitim Bakanlığımız yıllardır hayata geçirdiği başarılı çalışmalar ile birlikte öğrencilerimizin eğitime erişimini artırmaya devam ediyor. Eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek için hayata geçirdiğimiz sosyal projeler ilimizde başarılı bir şekilde uygulanmaya devam ediyor. Bu çalışmaların şüphesiz en önemlilerinden biri de Bakanlığımızın hayata geçirdiği öğrencilerimize sunulan ücretsiz yemek destek programıdır” dedi.

4 ÖĞÜN YEMEK İMKANI
Müdür Kurtaran, şöyle devam etti; “İlimizde de bu kapsamda öğrenci pansiyonlarında kalan 4.278 öğrenciye her gün 3 ana ve 1 ara öğün olmak üzere toplam 4 öğün yemek verilmektedir. Bu öğrencilerimizin 2.654’u Batman merkezde bulunan öğrenci pansiyonlarında kalırken 1.624 öğrenci ise ilçelerimizde hizmet veren öğrenci pansiyonlarında kalmaktadır.  Bakanlığımızın son yıllarda hayata geçirdiği okul öncesinde eğitime erişimi artırmaya yönelik çalışmalar kapsamında ücretsiz yemek hizmetini okul öncesi eğitim kademesinde de yaygınlaştırmaya başladık. Bu kapsamda da toplam 18 okul öncesi eğitim kurumunda öğrenim gören 2040 çocuğumuza ücretsiz yemek hizmeti vermeye başladık.”

OKULA YENİDEN KAZANDIRILACAKLAR OKULA YENİDEN KAZANDIRILACAKLAR

İLÇEDEKİ ÖĞRENCİLERE DE DESTEK
Taşımalı eğitim gören öğrencilere yönelik desteğin de sorunsuz ilerlediğini kaydeden Milli Eğitim Müdürü Kurtaran; “Ayrıca ilimizde taşımalı eğitim gören ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma kapsamında 1.942 öğrenci, Beşiri ilçesinde 1.675 öğrenci, Hasankeyf 681 öğrenci, Sason 3.459 öğrenci, Kozluk 5.723 öğrenci ve Gercüş 2.162 öğrenci olmak üzere toplam 15.642 öğrenciye ücretsiz yemek hizmeti verilmektedir. Geleceğimizin mimarları olan öğrencilerimizin eğitime erişimini artırmak için hayata geçireceğimiz sosyal politikalarla öğrencileri desteklemeye devam edeceğiz. Ayrıca öğrencilerimize sunduğumuz ücretsiz yemek destek programının kapasitesini sürekli artıracağız” diye konuştu.