**Küme düşmemeye oynayan Batman Petrolspor’un sahasında Amedspor’a 1-0 mağlup olması, taraftarları da ikiye böldü. Petrolspor’dan çok Amedspor’a destek verilmesinin fikir ayrılıklarına neden olduğu karşılaşma tartışma konusu oldu.

**Maç sonrası iki kulübün sosyal medya paylaşımlarına bazı taraftarlar ‘Batman’a yazık edildi’ derken, bazı taraftarlar da ‘Amedspor şampiyonluğa oynuyor, sonuç çok doğal’ yorumlarında bulundu.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU
2. Lig Beyaz grupta küme düşmemeye oynayan Batman Petrolspor, grupta zirve mücadelesi veren Amedspor’a mağlup olması, sosyal medyada tartışma konusu oldu. Karşılaşmada Amedspor’a ev sahibi misafirperverliğinin ötesinde ilgi gösteren Batmanlı bazı taraftarların jestine Diyarbakırlı taraftarlar da karşılık vermişti. Petrolspor’un kümede kalma mücadelesinde önemli bir karşılaşma olan müsabakadan 1-0 mağlup ayrılması farklı yorumlara neden oldu. Maç sonu bazı Batmanlı taraftarlar: “Bir kesim sezon başından bu yana iki takım için kardeşlik mesajları veriyordu. Ancak ilk maçta olduğu gibi ikinci maçta da kaybeden Batman oldu. Ne yazık ki Petrolspor kendi evinde deplasman yaşadı. Kardeşlik görüntüleri elbette güzel ama bu sevgi seli tek taraflı olunca olan Petrolspor’a oldu” dediler.

“HANİ KARDEŞTİK?”
Karşılaşma sonrası iki kulübün sosyal medyadaki paylaşımlarında da Batmanlı ve Diyarbakırlı taraftarlar farklı görüşlerde bulundu. Batmanlı bazı taraftarlar: “Hep kardeşiz deniliyor ama sahada bunu göremedik. Ne yazık ki rakip uyduruk bir penaltıyla maçtan galip ayrıldı. İki maçta Amed’e kaybedilen 6 puanın yanı sıra Şanlıurfa maçında Amedspor’a destek amacıyla verilen tepkilerle hükmen mağlup sayılma, cezalı iki maçta alınan iki mağlubiyetle birlikte toplamda kaybolan 15 puan gerçeği var” dediler. Bazı Diyarbakırlı taraftarlar ise: “Batman’ın bu durumda olmasının nedeni Amedspor değil. Amedspor şampiyonluğa oynayan bir takım, elbette galip gelecek. Umarız Petrolspor küme düşmez” yorumunda bulundular. (Spor Servisi)

Editör: Yunus Yasak