*28 Yıl önce Hasankeyf’ten İstanbul’a yerleşen iş insanı Yüksel Işık, memleketi Hasankeyf’ten kopmadığını söyledi. İstanbul’daki birikimini memleketinde hayata geçirmek için Belediye Başkanlığına talip olduğunu belirten Işık; “Belediye Başkan adayı olsam da olmasam da hedefim Tekstil Perde Fabrikasını Hasankeyf’e kazandırmaktır” dedi.

“İSTANBUL-HASANKEYF ARASINDA MEKİK DOKUDUM” 
Geçen hafta Hasankeyf AK Parti İlçe teşkilatına Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu yapan iş insansı Yüksel Işık, İstanbul’da ticaret hayatını sürdürdüğü halde memleketi Hasankeyf’ten kopmadığını ifade etti. Bursa’da  tekstil, İstanbul’da ise  pastane sektöründe şirketlerinin olduğunu söyleyen Işık; “Henüz 5 yaşındayken babam Haydar Işık, Hasankeyf Belediye Başkan şoförü görevindeyken uğradığı hain saldırıda şehit olmuştu. Hasankeyf’te Şehit Haydar Işık parkı, bizi onurlandırmıştır. 1995’ten beri İstanbul’da ticarete atıldım. Yıllardır mega kent İstanbul’da AK Parti üyesiyim. Partide hep aktif çalışmalarda bulundum. Memleketim Hasankeyf’e de yılda 5-6 kez gelip hemşehrilerimle görüş alışverişinde bulundum” diye konuştu.

“GENÇLERE İSTİHDAM ALANI AÇMAK İSTİYORUM”
Hasankeyf’te işsizlikle mücadele etmenin önemli projelerinin başında istihdamın geldiğini vurgulayan AK Parti Belediye Başkan aday adayı Işık, şöyle devam etti; “Her şeyden önce Hasankeyf’li gençlerle iç içeyim. Onların ısrarıyla önümüzdeki seçimler için aday oldum. Aday olsam da olmasam da memleketimde Bursa’daki gibi tekstil sektöründe bir Perde Fabrikasını kurmak istiyorum. Halen Bursa’da tekstil üretiminde ihracat ve sanayici olarak çalışıyorum. Hasankeyf’te iki yıl önce de ihale usulüyle satılan evlerden üçünü aileme aldım. Partimin onay ve desteğiyle küçüklüğümden beri sevgiyle bağlı olduğum ilçeme ve halkıma yeniliklerle dolu, üretim yapabilecekleri bir yaşam alanı sağlanmanın gayreti içindeyim. Bir de ilçemizin tarihi ve turistlik güzelliklerini tüm dünyaya duyurmak istiyorum.” (NEZAHAT SUMBÜL)