ÇAĞDAŞ 41’NCİ YILINDA KUTLANIYOR
Batman’ın ilk günlük gazetesi Çağdaş, 41’nci yayın yıldönümünde Türkiye’nin dört bir yanından kutlandı. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Gazeteciler Federasyon yöneticileri ve üyeleri Batman Çağdaş’ı kutladı. Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, yerel medyanın emektar gazetelerinden Çağdaş’ın 41’nci yıldönümünü içtenlikle kutladığını belirterek; “Çağdaş’a 41 kere Maşallah diyerek, nice başarılı yıllarla yayın hayatını sürdürmesini diliyor, kısa bir sürede Batman’da buluşmak dileğiyle sevgi ve selamlarımı iletiyorum” dedi.  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Sibel Güneş, Batman Çağdaş’ın 41’nci yılını kutlarken, Rize Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve TGC temsilcisi Faik Bakoğlu, TGC İl temsilcileri Karadeniz Ereğli’den Eyüp Bektaş, Van’dan Feyat Erdemir, Samsun’dan Cemil Ciğerim, Düzce’den Erol Tayhan Çağdaş’ı kutladı. Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreteri Bayram Ekici, Federasyon Yöneticilerinden Ali Erkin Sarıoğlu, Cafer Esendemir, Hikmet Kurada, Kemal Soylu, Ahmet Abdullahoğlu, Şahin Özer, İsmail Aydın, Okan Çalışkan ve Derya Akbıyık; “Nice Yıllara, nice yaşlara ve nice 41 yıllara Batman Çağdaş” mesajını gönderdi.

KIRŞAN; “MASA BAŞI
HABERLERDEN UZAK GAZETE”
TOBB Türkiye Madencilik Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kırşan, Batman Çağdaş’ın habercilikte yıllardır gündem oluşturan yayın organı ünvanın elde ettiğini söyledi. Kırşan, mesajında şunları kaydetti; “Batman’ın ‘gözü, kulağı, dili’ şiarıyla yayın hayatına atılan ilkeli, dürüst ve objektif yayıncılık anlayışıyla masa başı değil, bizzat sahada dolaşarak yaptığı haberleriyle habercilikte yıllardır gündem oluşturan; şehirimizin ilk günlük gazetesi Çağdaş’ın 41’nci kuruluş yıldönümünü içten, samimi dileklerimle kutluyorum. Batman Çağdaş’ın şehrimize daha uzun yıllar hizmet vermesi dileğiyle çalışanlara selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

TANRISEVEN; “ÇAĞDAŞ’A 41 KERE MAŞALLAH”
1990 Öncesinde muhabirlik yaptığı Batman Çağdaş’ta ilk ödül alan bürokratlardan ve şimdilerde Kırklareli Vali Yardımcılığı görevini sürdüren Dr. Hasan Tanrıseven de Çağdaş’ın 41’nci yıldönümünü kutladı. Tanrıseven; “Batman’ın gözü, kulağı dili Çağdaş gazetesi 41 yaşında. Arif Arslan yönetimindeki Çağdaş gazetesi için ’41 Kere Maşallah’ diyor. Basın emekçisi arkadaşlarımı kutluyorum” diye konuştu.

“DİNLERİN VE DİLLERİN
SORUNLARINI ANLATAN GAZETE”
Almanya’da  yaşamını sürdüren Beşiri-Taharrili Orhan Onat da Çağdaş’ın yıldönümünü kutladı. Onat, mesajında şu görüşlere yer verdi; “Yaşımın yarısından fazla olan Batman Çağdaş gazetesi yıllarını Batman ve çevresine veren önemli bir yayın organı. Sadece Batman’la sınırlı kalmayan bir gazete ve sadece bir halkın sorunlarını değil tüm ‘Dinlerin ve Dillerin’ sorunlarını ivedilikle halka sunan Çağdaş gazetesini bugünlere getiren emekçileri yürekten kutluyor. Nice yıllar diliyorum.”

SP’Lİ ONAT; “ÇAĞDAŞ, ŞEHRİN BELLEĞİ VE HAFIZASIDIR”
SP Batman belediye Başkan adayı Mehmet Onat, Çağdaş’ın, petrol şehrinin ‘belleği’ ve ‘hafızası’ olduğunu belirtti. 41 Yıl boyunca Batman’a hizmet veren Çağdaş’ın şehrin bir parçası olduğunu ifade eden Onat, sözlerini şöyle sürdürdü; “41 Yıl boyunca Batman Çağdaş gazetesi şehrimizin tarihi, kültürü ve insan hikayelerini bize aktardı. Toplumumuzun sesi oldu, doğru ve tarafsız habercilikle her zaman Çağdaş, yanımızda oldu. Şehrin her anına tanıklık yapan Çağdaş, petrol şehrimizin belleği ve hafızası dolu. Bu yolda emeği geçen tüm çalışanlara, yazarlara, Editörler ile okurlarınıza sonsuz teşekkürler. Batman Çağdaş, sadece bir gazete olmanın ötesinde bir miras haline gelmiştir. Gelecek yıllarda da Batman Çağdaş’ın şehrimize ve okurlarına değerli katkılar sunmaya devam edeceğine inancımız tamdır. 41 Yılın getirdiği deneyim ve birikimle daha nice yıllara, nice başarılara.”

BİR KUTLAMADA MALİ MÜŞAVİRLERDEN
Batman Mali Müşavirler Odası Başkanı Mehmet Şah Ayaz ve Mehmet Ata Ekinci, Çağdaş’ın 41’nci yıldönümünü kutladı. Batman’ın ilk günlük gazetesinin petrol şehrinin sorunlarının çözümüne her zaman katkıda bulunduğunu belirten Ayaz ve Ekinci, ziyaret ettikleri Çağdaş’ta Yazı İşleri Müdürü Arif Arslan ve Editör Barış Arslan’ı 41’nci yıldönümü nedeniyle kutladı. Çağdaş’ın Batman’ın dününe dair belgesel niteliğindeki  nostalji köşesinin birçok kesim tarafından ilgiyle okunduğunu ifade eden Ayaz ve Ekinci; “Çağdaş’ın 41’nci yıldönümü, Mali Müşavirlerin haftasına denk düştüğü için bizim için de ayrı bir anlam ifade ediyor” diye konuştular.

DEMİR: “ÇAĞDAŞ, HALKIN GÜÇLÜ SESİDİR”
Batman Bağımsız Gazeteciler Derneği Başkanı Veysi Demir, Çağdaş’ın 41. Yılını tebrik etti. Demir; “Sahipliğini Barış Arslan’ın, Yazı işleri Müdürlüğü’nü Arif Arslan’ın yaptığı Batman Çağdaş Gazetesi’nin 41’inci yayın yılına girmiş olmasını en kalbi duygularla tebrik ederim. Halkın güçlü sesi ve güçlü kadrosuyla 40 yıldan bu yana Batman'a hizmet veren gazetenizin yayınına aynı misyon ve kararlılıkla devam etmesini dileyerek, yayın hayatınızda başarılar dilerim” dedi. 

Muhabir: NEZAHAT SÜMBÜL