*Batman’ın ilk günlük gazetesi Çağdaş, bugün 11.553’üncü sayısıyla 41’nci yayın yılına ‘merhaba’ diyor. Batman Çağdaş Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Arif Arslan, Batmanlı okurların 41 yıldır kendilerini yalnız bırakmadığını belirterek; “Okurlarımızla güçlüyüz” dedi.

ARSLAN; “HEPİMİZE 41 KEZ MAŞALLAH”
Batman’ın ilk günlük gazetesi Çağdaş, 41’nci yayın yılına ‘merhaba’ dedi. 83 Yıllık petrol şehri Batman’ın geçmişine tanıklık yapan Batman Çağdaş’ın ‘kentin sesi, gözü ve kulağı’ olduğunu söyleyen Batman Çağdaş Yazı İşleri Müdürü Arif Arslan; “Batman Çağdaş, bir yerde petrolün başkentinin 41 yıllık tarihidir. 11.553 Sayımızla 41’nci yayın yılımıza merhaba dedik. Gücünü okurlardan alan Çağdaş, internet haber sitesi ve YouTube kanalında da dünyanın dört bir yanından okurlarının ilgiyle takip ettikleri ender basın kuruluşlarından biridir” diye konuştu.

“TEŞEKKÜRLER BATMAN”
Bugüne kadar çeşitli basın kuruluşlarından aldıkları ödül sayısının da 100’e yaklaştığını belirten Arslan, şöyle devam etti; “Her şeyden önce 41 yıldır yanımızda olan okurlarımıza teşekkür ediyoruz. Çağdaş’ın 41’nci yılı nedeniyle ‘Batman’ın Belleği’ Sergisini de oluşturduk. Özel sergimiz 3 gün süreyle okurlarımıza açık olacak. Batman’da yaşayan birçok kesimin bir hayat hikayesinin yansıdığı Batman Çağdaş, objektif ve ilkeli yayıncılığı dün olduğu gibi bugün de yarın da sürdürecektir.”

‘BATMAN’IN BELLEĞİ’ SERGİSİ AÇILIYOR
Batman Çağdaş, 41. Yılına özel ilk kez arşivini okurlarıyla buluşturacak. Gazetemiz imtiyaz sahibi Barış Arslan, özenle hazırlanan sergiye dikkat çekerek: “Çağdaş, bir gazetenin ötesinde petrol şehrinin de aynı zamanda belleği konumundadır. Batman’ın dününe, değişimine tanıklık eden Çağdaş’ın en önemli sayılarından oluşacak sergiyi hemşerilerimize sunacağız. Sergimiz özenle hazırlandı. Kültür Turizm Müdürlüğü’nde üç gün süreyle açık olacak bu önemli sergi kentin tarihine ışık tutacak” dedi.

Muhabir: NEZAHAT SÜMBÜL