*TPAO’nun 69’ncu kuruluş yıldönümünü sinevizyon üzerinden personelle kutlayan TPAO Genel Müdürü Melih Han Bilgin, yıl sonuna kadar üretimde günlük 100 bin varile ulaşacaklarını söyledi. Genel Müdür Bilgin, “Batman’da hedefimiz çifte şampiyonluk” dedi. 

1954’TEN BU YANA ENERJİ YOLCULUĞU

TPAO’nun kuruluş yıldönümü Batman, Trakya, Adıyaman ve Şırnak Bölge Müdürlüklerinin yanı sıra Abdülhamit Han, Kanuni Sondaj Gemisi ve Filyos tesislerinde aynı anda sinevizyon gösteriminde bir dizi etkinlikle kutlandı. TPAO Kristal Park’ta da düzenlenen yıldönümü törenine TPAO Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, Ünite Müdürleri ve Petrol emekçileri katıldı. TPAO’nun petrol üretiminde rekordan rekora koştuğunu ifade eden Genel Müdür Bilgin; “1954 Yılında başlayan enerji yolculuğu devam ediyor. 6 Şubat depremi hepimizi sarstı. Her zaman birlik ve dayanışma ruhu içinde hareket ettik. Deprem bölgesine konteyner kentler kurduk. Hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet, ailelerine sabır diliyoruz” diye konuştu.

“BATMAN’DA HEDEF ÇİFTE ŞAMPİYONLUK”

Genel Müdür Bilgin, Şırnak Gabar’da üretimdeki 23 kuyuda günde 30 bin varili aşkın petrol üretiminin gerçekleştiğini belirterek, şunları söyledi; “Yıl sonuna kadar 100 bin varili bulacağız. Ülkemizde rekora gidiyoruz. Yurt içi ve yurt dışında üretimimiz 200 bin varili buluyor. Doğum yerimiz kuşkusuz Batman. Hepimiz Batmanlıyız. Batman, petrol artışıyla birlikte bizlere futbolda da şampiyonluk getirecektir. Batman’da hedefimiz Petrolspor’la birlikte çifte şampiyonluktur.” Daha sonra TPAO Batman Bölge Müdürlüğü’nde 15, 20, 25 ve 30 hizmet yılını dolduran toplam 66 personele hizmet belgesi verildi. TPAO Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, çalışanları kutlayarak; “Hedeflerimize bir bir yaklaşıyoruz” dedi. 

Editör: NEZAHAT SUMBÜL