*Emniyet ve Jandarma’ya yeni araçların teslim töreninde Batman’da uyuşturucuyla mücadelede bir yılda düzenlenen verilere dikkat çekti. Vali Ekrem Canalp: “Uyuşturucuyla mücadelede polis ve jandarma olarak 1.663 operasyon yaptık. Batman'da 1.906 şüpheli yakaladık ve bunların içerisinden de 181’i tutuklandı” dedi.

“ÖNEMLİ OPERASYONLAR YAPILDI”
Valilik bahçesinde Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edilen araç teslim töreninde açıklamalarda bulunan Vali Ekrem Canalp, bir yılda gerçekleşen uyuşturucu operasyonlarına dikkat çekti. Vali Canalp: “Sadece 2023 yılı içerisinde Batman’da yapmış olduğumuz mücadelenin büyüklüğünü sizlerle paylaşmak isterim. Uyuşturucuyla mücadelede polis ve jandarma olarak 1.663 operasyon yaptık. Batman'da 1.906 şüpheli yakaladık ve bunların içerisinden de 181’i tutuklandı. Yapmış olduğumuz 1663 operasyon neticesinde 470 kg skant maddesi ele geçirdik. 40 Kilo metafetamin ele geçirdik. 79 Kilo esrar ele geçirdik. 2 bin 495 kök dişi hint kenevirini ele geçirdik” dedi.

“62 BİN KİŞİ BİLGİLENDİRİLDİ”
Vali Canalp, şöyle devam etti: “Aynı şekilde emniyetimizin de jandarmamızın da yapmış olduğu belli programlar çerçevesinde 62 bin vatandaşımızla da uyuşturucuyla mücadele kapsamında bilgilendirme faaliyeti yaptık. Özellikle bunda gençlerimiz ve çocuklarımız öncelikli olmak üzere Devlet olarak da yapmış olduğumuz mücadeleyi yılmadan usanmadan devam ettireceğiz.” Konuşmasının son bölümünde belediyenin borçlarına dikkat çeken Canalp: “Batman Belediyemizin şu anda bir kez daha söyleyeyim, borçlanma oranlarımız %35’tir, şu anda Batman Belediyesi kendisi bir tarafından %115’lerdeki borçlanma oranının %35’e indirmiştir. Borçlanma oranları bu şekilde indikten sonra da Belediyemizin elinde şu anda harcanabilir gelirlerimizde kaynaklarımızda çok rahatlamış durumdadır. Mali anlamda bu rahatlığı da her alanda görebiliyoruz ve elimizdeki bu kaynakla da uyuşturucuyla mücadele noktasına da emniyetimize, jandarmamıza da destek olabilmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

Editör: ZİNET GÜLER