banner52

Organ bağışı turnuvasına İmren’den de destek!

21 Mayıs 2008 Çarşamba 06:36
Bu haber 468 kez okundu

Organ bağışı turnuvasına İmren’den de destek!

Organ bağışı turnuvasına İmren’den de destek!

Organ bağışı turnuvasına İmren’den de destek!

* Şakir Baymaz’ın başlattığı ‘Organ bağışı’ turnuvası Batman’da, hafta sonu start alıyor. Cumartesi günü 16 şehir stadında eski futbolcular ile tanınan Batmanlı sanatçıların da yer alacağı turnuvaya futbolseverlerin ilgi göstermesi bekleniyor.

TURNUVAYA TAM DESTEK

Hafta sonu Batman’da örnek bir futbol turnuvası daha start alacak. Yakalandığı hastalığı yenen Batman’ın eski futbolcularından Şakir Baymaz, herkesi ‘organ bağışı’na davet etti. Cumartesi günü kentte yapılacak etkinliğe spor kamuoyundan destek beklediğini söyleyen Baymaz, “Turnuvaya Batman’ın tanınan sanatçılarından Cengiz İmren de destek verecek. Ayrıca futbola emek vermiş, Milli takıma kadar yükselen Orhan Kapucu, başta olmak üzere bir çok futbolcu arkadaşımız da katılacak. ‘Organ bağışı’ kampanyasına yönelik turnuvamız bir ilk olacak. Eski futbolcuları bir arada toplamanın heyecanı içindeyiz” dedi.

GENÇLİK VE SPOR’DAN DA DESTEK

Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamit Kanağı, kentte ilk kez gerçekleştirilecek ‘organ bağışı’ kampanyasına destek verdiklerini söyledi. Batman’ın tanınmış sanatçıları ile futbolcularının katılacağı futbol turnuvasında da kendisinin de yer alacağını belirten Kanağı, şöyle konuştu; “Bu tür etkinliklere seve seve katılırız. Futbola emek veren arkadaşımız Şakir Baymaz’ın, başlattığı bu anlamlı kampanyanın gelenekselleştirileceğine inanıyorum. Hafta sonu, futbolseverleri şehir stadına bekliyoruz. Batman’ın futbol emekçilerini şehir stadında konuk etmekten onur duyacağız. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak, turnuvaya destek veriyoruz.”

 

50 bilet aldı, birisine bile ikramiye çıkmadı

* Batman Üniversitesi’ne destek amaçlı düzenlenen piyangoda talihli biletler sahiplerini bulurken, hayal kırıklığına uğrayanlardan biri de Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamit Kanağı’ydı.

ŞANSLI BİLETLER AÇIKLANDI

Satın aldığı 50 biletten hiçbirine hediye çıkmamasına üzülen Kanağı, “Kısmet buymuş. Sadece biz değil, bir çok kişi bizden daha fazla bilet aldığı halde araba ve diğer hediyeler başkalarına isabet etti” dedi. Vali Recep Kızılcık’ın katıldığı çekilişte de iki otomobil sahibini buldu. 43354 ve 43317 nolu biletlere Ford Focus ile Ford Fiesta araç çıktı. Sony kamera, buzdolabı, laptop, çamaşır makinası ve 55 ekran TV ile 10 adet cep telefonu da sahiplerini buldu. Batman’da gerçekleştirdikleri örnek kampanyayı başarıyla sonuçlandırdıklarını ifade eden Vali Kızılcık, “60 bin adet biletin tümünü sattık. Batman Üniversitesi’ne bir biletle de olsa katkılarını esirgemeyen vatandaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz” dedi. Öte yandan Eczacılar Odası Başkanı Emin Beyaz, Galatasaray imzalı formalarını 500 YTL’den satın alırken, FB ve BJK formaları da satıldı.

 

 

Yorum Gönder


@name x