TRAFOLAR ALEV ALEV!

11 Ocak 2017 Çarşamba 17:17
Bu haber 366 kez okundu

** Dicle Elektrik tarafından her fırsatta yapılan uyarılara rağmen ev ve iş yerlerini elektrik sobaları ile ısıtanların oluşturduğu aşırı yük, Batman’da bulunan Petrol Mahallesinin trafosunun cayır cayır yanmasına neden oldu.

TRAFOLAR ALEV ALEV!

 

HAVALAR SOĞUYUNCA
Batman’da havaların soğumasıyla birlikte trafolarda arızalar arttı. Önceki akşam Petrol mahallesinde çok sayıda evin elektrik aldığı trafo, aşırı yüklenme sebebiyle yandı. Trafoda patlamaların ardından başlayan yangın, kısa sürede yerdeki panoya da sıçradı. Trafo ve panonun bulunduğu elektrik direği adeta ateş topuna dönerken, mahallenin elektriği kesildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiyenin çabaları sonunda yangın güçlükle kontrol altına alınabildi.

 

“10 TRAFO KÜL OLDU”
Dicle Elektrik Dağıtım Batman İl Müdürü Faruk İşlek, 2016 yılında aşırı yüklenme ve israf nedeniyle 178 adet, 2017 yılının ilk 10 gününde ise Petrol mahallesindeki ile birlikte 10 trafolarının aşırı yüklenme yüzünden yandığını belirtti. İşlek, tüm uyarılarına rağmen ısınma amaçlı kullanımdan kaynaklanan aşırı yüklenme ve israfın devam ettiğinine dikkat çekerek, durumun  hem ülke ekonomisine hem de diğer müşterilerinin sağlıklı enerji almasını engellediğini söyledi.

 

Anahtar Kelimeler Batman, TRAFO,Yangın

Yorum Gönder


@name x