SGK’dan ‘yapılandırma’ toplantısı

SGK İl Müdürlüğü, 30 Haziran’da son bulacak borçların yapılandırma imkanıyla ilgili toplantı gerçekleştirdi. İlgili kurum, kuruluş ve STK temsilcilerinin katıldığı toplantıda SGK İl Müdürü Alaettin Ökten, ‘yapılandırma’ hakkında bilgiler paylaştı.

SGK’dan ‘yapılandırma’ toplantısı

SGK İl Müdürlüğü, 30 Haziran’da son bulacak borçların yapılandırma imkanıyla ilgili toplantı gerçekleştirdi. İlgili kurum, kuruluş ve STK temsilcilerinin katıldığı toplantıda SGK İl Müdürü Alaettin Ökten, ‘yapılandırma’ hakkında bilgiler paylaştı.

admin
admin
15 Haziran 2017 Perşembe 17:53
513 Okunma
SGK’dan ‘yapılandırma’ toplantısı

3.810 YENİ İSTİHDAM
Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda, SGK İl Müdürlüğü tarafından 7020 sayılı yapılandırma kanunu ile ilgili toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya STK temsilcileri ve işverenler katıldı. Yapılandırma hakkında bilgiler paylaşan Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Alaettin Ökten, yeni yapılandırmanın hangi borçları kapsadığı, dönemi ve ödeme koşulları ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında artı istihdamda 2017 yılının ilk yarısında 3.810 kişi ile bu yıl için belirlenen 4000 hedefine yaklaşıldığını da kaydeden Ökten, destekte bulunan işverenlere teşekkür etti.

HANGİ BORÇLARI KAPSIYOR?
İl Müdürü Ökten, yapılandırmanın uygulanacağı borçları şöyle açıkladı: “31.03.2017 tarihinden önceki aylara ait olup 31.08.2017 tarih ve öncesinde tahakkuk ettiği halde ödenmemiş olan; Sigorta primi, İşsizlik sigortası primi, Sosyal güvenlik destek primi, İsteğe bağlı sigorta primi, (gelir vergisinden muaf olan kadın sigortalıların isteğe bağlı sigorta primi dahil) Topluluk sigortası primi,  Emeklilik keseneği, kurum karşılığı ve ek karşılık primi, Yaşlılık, emeklilik, malullük aylığı bağlandıktan sonra 5510/4-1/b kapsamında çalışan sigortalıların 2016/Şubat ayı ve öncesine ait sosyal güvenlik destek primleri, Damga vergisi, özel işlem vergisi ve eğitime katkı payı, 5510 sayılı Kanunun ek 5 ve ek 6 ncı maddeleri kapsamında sigortalı olanlara ait sigorta primi, 2925 sayılı Kanun kapsamındaki tarım sigortalılarına ilişkin sigorta primi ile bunlara bağlı gecikme cezası ve gecikme zammı alacakları, 31.03.2017 tarihine kadar işlenen fiillere ilişkin olup, ilk tak­sit ödeme süresi olan 31.08.2017 tarihi sonuna kadar tebliğ edildiği halde ödenmemiş olan idari para cezaları, 31.03.2017 tarihine kadar bitirilmiş özel nitelikteki inşaat­lar ile ihale konusu işlere ilişkin yapılan ön değerlendirme, araştırma veya tespit sonucunda bulunan ve kanunun yayımı tarihinden önce (27.05.2017) tebliğ edilen eksik  işçilik tutarı üzerinden hesaplanan sigorta primi, Asılları ödenen alacakların ödenmemiş fer’ileri İşverenler ve üçüncü şahıslar tarafından iş kazası ve meslek hastalığı, malullük, adi malullük ve ölüm halleri ile genel sağlık sigortalısına ve bunların bakmakla yükümlü olduğu kişilere yönelik fiiller nedeniyle ödenmesi gereken rücu alacaklarından kanunun yayım tarihine kadar davası sonuçlanarak tahakkuk ettiği halde anılan tarih itibariyle ödenmemiş olanlar.”

Anahtar Kelimeler:
BatmanSGKYapılandırma
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
fersende irkin 2017-06-16 16:25:26

benim eski bağkur borcum var sene ikibin bir ikibin üç yıları arası geriye dönük ödeme yapmak istiyorum mümkünmüdür saygılar