*Sıcak havaların bunalttığı Batman’da, Belediye yol asfalt ekibindeki çalışanlar ile semt sakinlerinin asfalta bıraktıkları yumurta 5 dakikada pişti. Semt sakinleri ile çalışanlar, asfaltta pişen yumurtayı birlikte yedi.

YUMURTA İLE BİRLİKTE PİŞTİK

Gölgede 45 derecedeki sıcaklardan öğle arası zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmadığı Batman’da, bunaltan havalara rağmen asfalt serimi yapan Belediye yol asfalt ekibi ve Beşevler Mahallesi Cemil Meriç İlkokulu Sokağı sakinlerinin, tavada kırarak asfalta bıraktığı yumurta 5 dakikada pişti. Batman ve ilçelerinde yer yer 45 dereceye kadar ölçülen hava sıcaklığının hafta sonu artacağı bildirilirken, Meteoroloji yetkilileri, vatandaşların günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında dikkatli ve tedbirleri olmalarının gerektiği uyarısında bulundu. Asfalt serimi yapılan Beşevler Mahallesi’ndeki bir sokakta tavaya bırakılan yumurta 5 dakikada yenilecek kıvama geldi.

ASFALT ÜZERİNDE YUMURTA PİŞİRDİLER

Sıcak hava uyarısı ile birlikte artan sıcaklıkları Batman kent merkezinde yeniden etkisini gösterirken, Beşevler Mahallesi Cemil Meriç ilkokulu sokağında oturan bazı semt sakinleri, sıcak havanın etkisini göstermek amacıyla asfalt üzerine yumurta pişirmeyi denedi. Belediye asfalt ekibinden izin alan sokak sakinleri, kırdıkları yumurtanın 5 dakika içinde yenilecek kıvama gelmesine şaşırdı. Belediye emekçilerinin sıcak havaya aldırış etmeden 100 dereceyi bulan sıcakta çalıştığını belirten Belediye-İş Sendikası İl Başkanı Salih Direk, “Sokak sakinlerini kırmayan emekçi arkadaşlarımızın asfaltta pişirdikleri yumurta kısa sürede yenilecek kıvama geldi. Semt sakinleri ile çalışanlar asfaltta pişen yumurtayı birlikte yediler.” dedi. (Çağdaş, Özel)