** ŞAHMAR Marketler zinciri sahibi Mehmet Taşkıran, küresel salgına karşı halka en makul fiyat ilkesinden taviz vermeyeceklerini belirterek: “Şahmar, Öncümar, Soraçan, Sabahmar, Worldmar ve Dünyamar olarak üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

“HALKA İSTEDİĞİ HİZMETİ VERECEĞİZ”
Korona virüs sonrası birçok il’de olduğu gibi Batman’da da fırsatçılar türerken, yerel marketler aldıkları ortak kararla vatandaşa en makul fiyat garantisi verdi. 6 Market adına açıklama yapan ŞAHMAR Marketler zinciri sahibi Taşkıran: “Batman yerel marketler Şahmar, Öncümar, Soraçan, Sabahmar, Worldmar ve Dünyamar olarak devletle koordineli bir ekonomi politikasını izleyerek halkımıza hijyenden, ürün kalitesinden ve en makul fiyat ilkesinden asla taviz vermeden hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu küresel salgına karşı, devletimiz ve halkımızla dayanışma içinde olup üzerimize düşen insani görevi yerine getireceğiz. Biliyoruz ki her kriz beraberinde çözümleri de getirir. Yerel marketler olarak devletimizin önerdiği çözümleri harfiyen uygulayacağız ve halkımızın bu süreçte bizden istediği hizmeti vereceğiz” dedi.

“HALKIMIZ FIRSATÇILARA İZİN VERMESİN”
Taşkıran, şöyle devam etti: “Halkımızdan istediğimiz bu kritik süreci hep birlikte atlatmaya çalışırken karaborsacılara, fitnecilere, yalan haber yayanlara,  halkın moralini bozmaya çalışanlara asla izin vermemeleri ve itibar etmemeleridir. Bu doğrultuda; tüm şubelerimizi, depolarımızı dezenfekte ettik, personelimizi bu konuda bilinçlendirdik, her ürünün ulaşılabilir olmasını ve makul fiyatla alınmasını sağladık. Dünya genelli yaşanılan bu vahim durumdan fırsat devşirmek, haksız kazanç elde etmek yerel marketler olarak ilkelerimizle bağdaşmamaktadır. Çünkü Batman İl Ticaret Müdürlüğü ve yerel marketler olarak gücümüzü halktan alıyoruz, dolayısıyla halkın yanında olacağımızdan kimsenin en ufak şüphesi olmasın.”