İŞ FORMU TOPLANTISI İKİ GÜN SÜRECEK 
AK Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Batman’da düzenlenecek ‘iş formu’ toplantısının ilk ayağında Irak’tan kalabalık bir heyetin Batman’da toplanacağını söyledi. İki aydır Batman’da iş formunun düzenlenmesi için çalışma başlattıklarını belirten Milletvekili Nasıroğlu; “Iraklı iş insanları ile görüşmemizde Batman’da Irak ile iş formu düzenleme teklifimize önce şaşırdılar ancak daha sonra ısrarlı önerilerimiz sonucu Batman’ın ticari hayatı hakkında bilgi talepleri oldu.  Batman’da Irak iş formunun düzenlemesi konusunda mutabık kaldık” dedi.

“YATIRIMCILARI BATMAN’A ÇEKECEĞİZ”
Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, şöyle devam etti; “Yurt dışındaki yatırımcıların Batman’a getirilmesi hem yeni yatırımların kapısını aralayacağız hem de yabancılarla Batmanlı iş insanları arasındaki ortaklıkların sayısını arttırmak istiyoruz. Yabancı yatırımlarla kurulan iş ilişkileri doğal olarak ihracatın da artmasına yol açacaktır. Batman’da iş, istihdam, ihracat ve tüm bunların sonucu olarakta hemşehrilerimizin gelir seviyesini arttırmayı amaçlıyoruz. İş formunun devamını başka ülke ve bölgelerle de yapmayı hedefliyoruz.”

“İŞ FORMLARINI KARŞILIKLI OLARAK YAPACAĞIZ”
Irak’ın ardından Körfez ülkesindeki iş insanlarını da Batman’da ağırlayacaklarını ifade eden Milletvekili Nasıroğlu, şunları kaydetti; “Daha sonra Avrupalı iş insanlarını da Batman’a davet edeceğiz. Aynı şekilde kendi iş insanlarımızı da Körfez’de ve Avrupa’da iş olanaklarını tanımaları için bu iş formlarını karşılıklı olarak o ülke ve bölgelerle de yapılması konusunda çalışmalarımız olacak. Bugün konuk edeceğimiz Iraklı iş insanları dünyada iş yapan Iraklı şirketlerdir. Bizim amacımızda bunların yatırımlarını Batman’a çekmektir.” 

Editör: NEZAHAT SUMBÜL