BİNATLILAR YARDIM İÇİN KENETLENDİ BİNATLILAR YARDIM İÇİN KENETLENDİ

**Ak Parti Milletvekili Ziver Özdemir, il teşkilatı ile birlikte düzenlediği basın toplantısında geride kalan yılını değerlendirdi. Gündemdeki yatırımlarla ilgili de soruları yanıtlayan Milletvekili Ziver Özdemir: “İhalesi yapılan 500 yataklı hastane yatırımı temelinin seçimden önce atılmasını istiyoruz” dedi. 

**Kentte işsizlik sorununun yeni OSB’lerle çözülebileceğine değinen Özdemir: “Yeni OSB’lerin yerleriyle ilgili tartışmalar var. Olumlu eleştirilere her zaman açığız ama bu şehrin istihdam sorununu da çözmek zorundayız” diye konuştu.

2022’Yİ DEĞERLENDİRDİLER
Ak Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, İl Başkanı Akif Gür, İl Genel Meclis Başkanı Abdulvahap Akbaş, Kadın Kolları Başkanı Seval Aksoy ve Gençlik Kolları Başkanı Yasin Aslan ile birlikte gazetecilerle basın toplantısında bir araya geldi. Otel Bozooğulları’nda düzenlenen toplantıda Milletvekili Özdemir, 2022 yılını değerlendirip, gündemdeki sorulara da yanıt verdi. Toplantıda ilk sözü alan Ak Parti İl Başkanı Akif Gür, Batmanlıların Regaip kandilini kutlayarak, önceki gün düzenlenen ‘Kuran-ı Kerim’e sahip çık’ mitingine destek veren Batmanlılara teşekkür etti. Konuşmasında İsveç yönetimini de kınayan Gür, daha sonra Ak Parti’nin 20 yılda ülke geneli ve Batman’da yapılan hizmetlere dikkat çekti.

KÜRTÇE DERSLERİ SEÇMEYİ İHMAL ETMEYİN”
Daha sonra söz alan Milletvekili Özdemir, Ak Parti’nin birçok alanda gerçekleştirdiği kazanımlara dikkat çekti. Özellikle ana dilde eğitim konusunda yapılan çalışmalara işaret eden Özdemir: “Hemşerilerimizden isteğimiz seçmeli ders döneminde Kuran-ı Kerim ve Kürtçe derslerini çocuklarına seçtirmeleridir. Lütfen bunu ihmal etmesinler” dedi.

HASTANE YATIRIMINI ÇOK
YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”
Geçtiğimiz günlerde yeniden ihale edilen 500 yataklı hastaneyle ilgili açıklamada bulunan Özdemir, şöyle devam etti: “Ne yazık ki bu yatırımda büyük talihsizlikler yaşadık. Yeni ihale yapıldı ve firma belirlendi. En çok takip ettiğimiz yatırımların başını bu yatırım çekiyor. Firmaya yer tesliminden sonra temel atılmasını bekliyoruz. Yatırımın temelinin seçimden önce atılmasını istiyoruz. Sağlık alanında önemli yatırımlar gerçekleştirdik. Özellikle semt poliklinikleriyle kamu hastanelerinin yükünü hafifletmeye çalıştık. 500 Yataklı hastaneyle Batman daha iyi konuma gelecek. Şu anda kamu hastanelerindeki yatak kapasitemiz de 1000 civarında.”

YENİ OSB’LER BİR İHTİYAÇ”
Batman Çayı kıyısına yapılacak kentin gündemindeki yeni Organize Sanayi Bölgeleri ile ilgilide açıklamada bulunan Milletvekili Özdemir: “Valimizin bu konuda çok iyi niyetle uğraştığı bir konu. İstihdam meselesi, herkesin taşın altına elini bırakarak çözülebilecek bir mesele. Yeni OSB’lerle ilgili özellikle tartışmalar var. Yapıcı eleştirilere bir şey demiyoruz. Sanki yeni OSB’ler yarın çay kıyısına yapılacak gibi bir algı var. Böyle bir durum yok. Orada bir vatandaşın HES’le ilgili bir ruhsatı var. Öncelikle onun iptal edilmesi gerekiyor. Ciddi çalışmalar isteyen bir konu. Ancak Batman’da ciddi bir işsizlik sorunu var, bu sorunu çözmek hepimizin sorumluluğu” diye konuştu.

UÇAK SEFERLERİNE SAHİP ÇIKMALIYIZ”
Ankara ve İstanbul seferlerinin yeniden arttığını belirten Özdemir, şöyle devam etti: “Girişimlerimiz sonucu İstanbul ve Ankara seferleri yeniden arttı. Ancak tüm Batmanlıların bu seferlere sahip çıkması gerekiyor. Geçen gün Ankara’dan döndüğümde uçakta ciddi boşluklar vardı. Bunun yanı sıra Antalya ve İzmir seferleri için de girişimlerde bulunduk. Ayrıca bir yurt dışı seferi için de çalışmalarımız oldu. Bu konuların da takipçisiyiz.” Özdemir, ayrıca Batman’da ciddi bir eksiklik olan kongre merkezinin yapılması için de konunun takipçisi olduklarını belirtti.