**Geçen hafta Batman’da Kristal Park’ın açılışını yapan TPAO Genel Müdürü Melih Han Bilgin’in Batman Bölge Müdürlüğüne 450 personel alımı haberi, Petrol-İş Sendikası’nda da sevinçle karşılandı.

KARTAL: “MÜJDELİ HABER”
Son aylarda yeni petrol sahalarındaki artış ile birlikte TPAO’da gözler yeni personel alımlarına çevrildi. Geçen hafta Şırnak-Gabar petrol sahasında bir dizi incelemelerde bulunduktan sonra Batman’da da Kristal Park’ın açılışına katılan TPAO Genel Müdürü Melih Han Bilgin, Hazine’den çıkan 450 kadro kararının yakın bir sürede Batman bölgesi ağırlıklı olmak üzere bölgedeki bazı illere tahsis edileceği haberi Petrol-İş Sendikası yöneticilerini de sevindirdi. Bu yıl Batman’a 250 kadro beklediklerini ifade eden Şube Başkanı Veysel Kartal: “Genel Müdür sayın Bilgin’in açıklaması, işsiz gençlerimiz için müjde oldu” dedi.

DOLU, BESİCİLERİ DE VURDU DOLU, BESİCİLERİ DE VURDU

YENİ SAHALAR KEŞFEDİLİYOR
Kartal, sözlerini şöyle sürdürdü: “Son dönemlerde bölgede yeni saha keşifleri ve yeni petrol sahalarıyla TPAO büyüyünce istihdam da kaçınılmaz oluyor. TPAO, 2023 yılı için Batman’a 250 kadro sözü vermişti. Şimdi de Genel Müdür sayın Bilgin’in bu sayıyı 450 olarak açıklaması bizi de işsiz gençlerimizi de sevindirmiştir. Petrol üretiminin arttığı bir dönemde personel alımının da hızlandırılması yerindedir. Bu haberi değerli buluyoruz. Bu kadroların bir an önce yapılmasını bekliyoruz. Çünkü TPAO, 7 yıldır eleman alımına gitmemişti.”