**Batman Belediyesi, merkez ve merkeze bağlı köy okullarında okuyan öğrenciler için temel yüzme eğitimi vermeye başladı. Her yaz mevsiminde özellikle kırsal kesimde yaşanan boğulma vakalarının önüne geçilmesi için verilen projede köy okulu öğrenciler yüzme eğitiminden geçiyor.

EĞİTİMLER KEYİFLİ GEÇİYOR
Havaların ısınmasıyla birlikte serinlemek amacıyla suya giren çocukların boğulmalarının önüne geçmek için köyde ikamet eden çocuklar, araçla alınarak Batman Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğüne bağlı Spor Kompleksi’ne getirilip yüzme eğitiminden geçiyor. 7 Haziran 2023 tarihinde başlayan temel yüzme eğitiminde Batman Merkeze bağlı Yağmurlu Köyü’nde ikamet eden Yağmurlu İlkokulu öğrencilerine yüzme hocaları nezaretinde temel yüzme eğitimi verildi.

20 ÖĞRENCİYE EĞİTİM
Yaklaşık 20 öğrencinin yer aldığı yüzme eğitiminde çocuklar ilk kez yaşadıkları havuz keyfinin tadını gün boyunca doyasıya yaşadı. Köy sakinleri, köylerinin içerisinden geçen DSİ kanalında çocuklarının boğulmaması için Batman Belediyesi tarafından başlatılan uygulamadan oldukça memnun kaldıklarını belirtirken, çocuklar da ilk kez havuz keyfini yaşattığı için Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp’e teşekkür etti. (Haber Merkezi)