*YSP Batman Milletvekili Zeynep Oduncu, uyuşturucuyla etkin mücadele edeceklerini söyledi ve ekledi; “Uyuşturucu, kültürel yozlaşma ve sosyal patlama sorununun çözümü için yerel temsilciler, kanaat önderleri, STK temsilcileri ve halkla beraber ortak çalışmalar yapacağız.”

“UYUŞTURUCU KULLANANLARIN SAYISI ARTIYOR”

Seçim bölgesi Batman’da bir dizi ziyaretlerde bulunan YSP Batman Milletvekili Zeynep Oduncu, uyuşturucuya karşı mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi. Kine-em Parkı’nda Gençlik Meclis üyeleri, HDP ve YSP yöneticilerinin de katıldığı basın açıklamasında Oduncu, 2 ay önce uyuşturucu, kültürel yozlaşma ve toplumsal sorunlarının nedenlerinin tespit edilmesi için TBMM’ye soru önergesi verdiğini hatırlattı. Milletvekili Oduncu, “TBMM’ye verdiğim soru önergesinde Meclis Araştırma Komisyonu’nun kurulmasını talep etmiştik. Batman’da özellikle son süreçlerde çocuklar ve gençler arasında uyuşturucu madde kullanımının ciddi oranda arttığı gözleniyor. Çıkmaza giren gençler arasında uyuşturucu bağımlılığı, yasa dışı bahis ve tefecilik toplumsal patlamaya yol açıyor” dedi.

“UYUŞTURUCU TİCARETİ VE SATIŞI ENGELLENMELİ” 

Milletvekili Oduncu şöyle konuştu: “Genç nüfusun yoğun olduğu Batman’da uyuşturucu madde kullanımının yüksek olması, yasaların ve koruyucu önlemlerin etkin uygulanmaması, uyuşturucu ticaretinin ve satışının engellenmemesi gençleri daha fazla madde kullanımına yönlendirmektedir. Batman’da uyuşturucuya, kültürel yozlaşmaya ve sosyal patlama sorunu çözümü için kentteki kurumlarla, yerel temsilcilerle, kanaat önderleriyle, STK temsilcileri ve halkla beraber ortak çalışmalar yürüteceğiz. Bir toplumsal farkındalık yaratmak ve çok daha fazla can yakmadan önemler alınması için de çözüm yollarının araştırılması amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu’nun kurulmasını talep ediyoruz.” (Haber Merkezi)

Editör: Yunus Yasak