İş dünyası olarak beklentilerinin tek haneli enflasyon ve istikrarlı bir büyüme dönemi olduğuna işaret eden ATSO Başkanı Ali bahar, “Bunu daha önce başardık yine başarabiliriz. Biz tüketimle değil üretim ile büyüyen bir Türkiye hayali kuruyoruz. Bunun için Antalya iş dünyası olarak elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız” dedi.
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Ağustos ayı enflasyon verilerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ağustos ayı verilerine göre aylık bazda TÜFE’nin yüzde 9,09 artarken; yıllık bazda yüzde 58,94 olduğunu kaydeden Başkan Bahar, “Bu hepimizin beklediğine yakın bir oran. Enflasyon konusunda yaşanan olumlu gelişmelerden memnunuz” dedi.

Enflasyonda 3 önemli konu
Ağustos ayı itibariyle son 2 aylık enflasyonun neredeyse yüzde 20 gerçekleştiğine dikkati çeken Başkan Ali Bahar, “Enflasyon konusunda önemli gördüğümüz üç konu var. Birincisi, vergi artışları, kur artışı ve gelen zamlar ile enflasyonun son dönemde hız kazanması. İkincisi TÜİK verilerinin güvenirliliği konusunda yaşanan olumlu gelişmeler ve üçüncüsü de Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek tarafından ekonomiye dönük pozitif açıklamalar” diye konuştu. (İHA)