UCUZ ÜRÜNLERE İLGİ
Karayolları Şube Müdürlüğü bitişiğindeki TMO satış noktasında pirinçten pekmeze, fındık yağından üzüm pekmezine kadar TMO'nun ürünlerini almak isteyenler, her gün satış noktası önünde uzun kuyruk oluşturuyor. Ürünlerin piyasa değerinden daha düşük fiyatla satıldığını belirten bazı vatandaşlar: “Sabahları erken saatlerde kendimizi kuyrukta buluyoruz. Çünkü buradaki ürünler piyasadan daha ucuz. Bu nedenle günün her saatinde burada kuyruk oluşuyor” dediler.

BALPINAR'DA “SU İÇMEYİN” UYARISI! BALPINAR'DA “SU İÇMEYİN” UYARISI!

GRUPLAR HALİNDE SATIŞ NOKTASINA ALINIYORLAR
Toprak Mahsulleri Ofisi'nin satış noktası önünde bekleyen yüzlerce vatandaş gruplar halinde reyonların bulunduğu bölgeye alınıyor. Ürünlerin bulunduğu reyonlara adeta akın eden vatandaşlar 4 litrelik fındık yağını 250 liraya, fındık kilogramını 110 liraya, kuru üzümü 30 TL ve 800 gram pekmezi ise 35 liradan satın alınıyor. Reyonlardaki ürünleri kısa sürede adeta kapışan bazı vatandaşlar, TMO’dan satış noktasının artırılmasını istiyor.

GÜNDE 6 TON PİRİNÇ SATIŞI
Batman TMO pirinç satışında rekora gidiyor. İthal luna pirincin 5 kilogramı 100 liradan satılırken bazı vatandaşlar pirinç alabilmek için pirinç reyonu önünde izdihama neden oldu. Günde 5 ile 6 ton arasında pirinç satışının yapıldığı TMO'da Karadeniz bölgesinden getirilen fındıkta en çok satışı yapılan ürünler arasında yer alıyor. Batman TMO'da ayda ortalama 150 ton pirinç satışı yapılıyor.  Ucuz ürünlerin satıldığı TMO satış noktasında piyasaya göre fiyatı düşük ürünler adeta kapışılıyor.