Hayat hikayesiyle insanların ilgisini çeken Rabia Birsen Göğercin; iş insanı Mustafa Düğer ile birlikte Ahi Külliyesi, Ahi Müzesi ve tarihi Cacabey Medresesi'ni gezdi. İş İnsanı Mustafa Düğer'in yarışma sonrası iletişime geçtiği Rabia, Ahiliği ve Ahi felsefesini Kırşehir'e geldikten sonra daha iyi anladığını söyledi. Göğercin açıklamasında, "Yarışmada elde ettiğim başarıdan sonra iş insanı Düğer'in benimle iletişime geçmesi ve cömert desteği sonrası ilişkilendirdiğim Ahiliğin ne olduğunu Kırşehir'i gezdikten sonra anladım" dedi.

rabia birsen

Protez kolun daha erken bitmesi bekleniyor
Geçirdiği kaza sonrası kolunu kaybeden ve katıldığı yarışma programıyla adından söz ettiren Rabia Birsen Göğercin'e protez kol desteği sunan İş İnsanı Mustafa Düğer, protezin beklenenin altında bir zamanda Rabia'ya teslim edileceğini aktardı. Düğer, "Protez işlemleri başladı ve 3 ay gibi bir zamanda protezi teslim edeceğimizi söylemiştik. Yapım süreci devam ediyor ama biz protezi belirttiğimiz zamandan daha önce teslim edeceğiz. Rabia da günlük yaşamını daha da kolaylaştıracak" diye konuştu.
Ankara'da protez üretimi yapan Kırşehirli İş İnsanı Mustafa Düğer, Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyon TL kazanan Rabia Birsen Göğercin'in (24) estetik protez kol masrafını ücretsiz karşılayacağını söylemişti. (İHA)

Editör: MEHMET REŞAT YİĞİZ