*Batman-Binatlı Ortaokulu Korfbol takımı, Türkiye dördüncüsü oldu. Son 3 yılda İl ve Bölge birinciliği elde eden Binatlı Ortaokulu öğrencileri, petrol kentinde bir ilke imza attı. BİDEV, eğitim yuvasının bahçesine basketbol sahası yaptı.

KORFBOL’U BATMAN’A SEVDİRDİ

Bu yıl İzmir’de düzenlenen Korfbol turnuvasında Türkiye dördüncüsü olan Binatlı Ortaokul’u öğrencileri, aynı zamanda eğitim yuvasının bahçesine modern bir basketbol sahasının yapılmasını da sağladı. Kısa bir süre önce BİDEV’in Binatlı Ortaokulu bahçesine kazandırdığı basketbol sahasının açılışına BİDEV Yönetim Kurulu üyeleri Arif Aytekin, Sami Baykan, Derya Özyer, Füsun Uysal, Sema Kasapoğlu, BİDEV Genel Sekreteri Coşkun Teziç, BİDEV Projeler Koordinatörü Turhan Koray, BİDEV Mütevelli Heyeti Üyesi Murat Toz, BİDEV Gönüllüsü ve Proje Bölge Sorumlusu Emre Mahmut Şimşek katılmıştı. Batman İl Jandarma Alay Komutanı Albay Adem Taşkın ve Köy Muhtarı Mehmet Cemil Gündem’in de katılımıyla basketbol sahasının hizmete açıldığını belirten okul Müdürü Hasan Demir; “Öğrencilerimizin Batman’a getirdikleri ilk sportif branşlarından Korfbol ile eğitim yuvamızın adını Türkiye’ye duyurmanın sevincini yaşıyoruz” dedi.

BU KÖY KORFBOL BRANŞINI SEVDİ

 Bu yıl bölge birincisi olan Korfbol ekibinin geçen yılda Muğla’da Batman’ı temsil ettiğini ifade eden Muhtar Gündem, şunları kaydetti; “Beden eğitimi öğretmeni Ahmet Ezgin’in girişimleriyle basketbol sahası köyümüze kazandırıldı. Ayrıca öğrencilerimizin antreman kalitesini arttırmak ve ihtiyaç duydukları tüm sportif malzemeler de Sportive Spor Malzemeleri A.Ş ve Under Armouer tarafından sağlandı. Köy okulumuza yapılan yeni basketbol sahamızda Korfbol alanında yeni sporcuların yetişeceğine inanıyoruz. Korfbol Yıldızlar Türkiye birinciliğinde öğrencilerimizin aldığı Türkiye dördüncülüğü kupasıyla gururluyuz.” Öte yandan muhtar Gündem, okul müdürü Hüseyin Demir’in, Korfbol branşı başta olmak üzere birçok sportif alanda okulun adını duyurduğunu belirterek; “Müdürümüz sayın Demir başta olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

Muhabir: CEMAL GÜLER