Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, TÜBİTAK TEYDEB tarafından yürütülen destek programlarında limitlerin iki katına çıkarıldığını duyurdu. Teknoloji tabanlı girişimlerin Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasındaki rolünün büyük olduğuna dikkati çeken Bakan Kacır, “Türkiye Yüzyılını inşa etmede lokomotif görevi göreceğinin, yeniliğe ve dönüşüme özgün ve yenilikçi ürünlerin üretilmesine liderlik edeceğinin bilincinde olarak desteklerimizi artırıyoruz. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak girişimcilik ekosisteminin önünü açmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kacır, sanayideki insan kaynağının önemini belirterek, “Küresel rekabet ortamının yeniden şekillendiği bir dönemden geçiyoruz. Parlak bir fikrin ürettiği katma değer, oluşturduğu istihdam ekonominin itici gücü olabiliyor. Sanayideki insan kaynağını artırmayı ve sanayi kuruluşlarına da destek olmayı sürdüreceğiz. Aynı zamanda Ar-Ge projesi gerçekleştiren kuruluşların finansmana erişimini de kolaylaştırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal da desteklerin artırılmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek “TÜBİTAK olarak teknoloji tabanlı girişimcilerimizin, KOBİ'lerimizin, sanayicilerimizin ve firmalarımızın yanında olmayı sürdürüyor, Ar-Ge projelerini yenilikçi yaklaşımlarla destekliyoruz” dedi.(İHA)

Editör: Yunus Yasak