TÜİK, TSE tarafından “TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi” ve “TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi” ile belgelendirilerek kalitesini tescilledi. TÜİK Başkanlığı’nda düzenlenen törene TSE Başkanı Mahmut Sami Şahin, TÜİK Başkanı Dr. Erhan Çetinkaya ile kurum çalışanları katıldı. Törende
konuşan TSE Başkanı Mahmut Sami Şahin, “Kuruluşlar açısından bir seçim değil, zorunlu bir felsefe ve uygulama haline gelen kalite; verimliliğin, sürdürülebilirliğin ve rekabet üstünlüğü sağlama mücadelesinin en önemli yürütücü güçlerinden biridir” dedi.

“TÜİK, kurum ve kuruluşların temel başvuru kaynağıdır”
Geçmişi neredeyse 100 yıla dayanan TÜİK'in kurum ve kuruluşların yol haritalarının çizilmesi noktasında her zaman temel başvuru kaynağı olduğunu belirten Şahin, “Kuruluş misyonunda kaliteli ve uluslararası standartlara uygun istatistikleri üretmeyi ve kullanıma sunmayı düstur edinen Türkiye İstatistik Kurumu, birazdan takdim edeceğimiz TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ve TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi ile bu yaklaşımını tescillemiş olacak” diye konuştu.

Kaynak: İHA