*TPAO’dan sonra TPIC’in almayı planladığı 550 elemanı İş-Kur üzerinden almayı planlayan TPIC’ın yeni açacağı personel sınavını dört gözle bekleyen Batmanlı işsiz gençler, “TPAO Batman için vaat ettiği 126 işçi için mülakatlara 500’ün üzerinde aday şu günlerde ter döküyor. Gözümüz, TPIC’in kadrolarında” diyorlar.

“TPIC, 550 ELEMAN SÖZÜ VERMİŞTİ”
TÜİK’in verilerine göre bölgede işsizlik sıralamasında Mardin ve Siirt’ten sonra 3’ncü sırada yer alan Batman’da işsiz gençlerin gözü; TPIC’in aylar öncesinden açıkladığı ‘550 eleman’ alımına çevrildi. Yeni petrol sahalarının keşfedilmesiyle sondaj çalışmalarını bölgenin birçok İl’ine yayan TPIC’in üst düzey yetkililerinin, TPAO Genel Müdürlüğü yetkilileriyle Mayıs ayında yaptıkları açıklamadan sonra umutlandıklarını belirten Batmanlı işsiz gençler, “TPAO, Batman’a söz verdiği 126 kadro için şu günlerde mülakatlar devam ediyor. TPAO sözünü yerine getirdi. Şimdi sıra TPIC’te” dediler.

“TPIC KADROLARINI SORAN SORANA”
TPIC’in Batman Bölge Müdürlüğü’ne almayı planladığı personel alımı için hazırlıkların başlatıldığı öğrenilirken, Petrol-İş Sendikası Batman Şube yetkilileri de işsiz gençlerin TPIC’ın kadrolarını sorduklarını söyledi. Yeni sahaların keşfedilmesiyle TPIC’in açtığı yeni kuyularda eleman ihtiyaç duyulduğunu belirten Petrol-İş Sendikası yöneticileri, şunları kaydetti: “TPAO ile birlikte Mayıs ayında eleman alımını alınacağını duyuran TPIC’in üst düzey yöneticilerinin açıklamasının ardından birçok işsiz genç 550 kadronun ne zaman açılacağını soruyor.” (Haber Merkezi)