50 milyon lira olarak ön görülen 2024 yılı bütçesinin oy birliğiyle kabul edildiği toplantıda konuşan Bursa TB Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, “Borsamızın 100. yaşını kutlayacağımız 2024 yılını birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde, yeni projeler ve girişimlerle taçlandırmayı hedefliyoruz” dedi.
Bursa Ticaret Borsası (Bursa TB), Aralık ayı olağan Meclis toplantısı Doğanbey’de bulunan hizmet binasında yapıldı. Meclis Başkanı Mehmet Aydın başkanlığında, Bursa TB Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı ile meclis üyelerininyer aldığı toplantının konuğu Bursa İl Emniyet Müdürü Dr. Sabit Akın Zaimoğlu oldu. Yılın son meclis toplantısında 2023 yılındaki proje ve faaliyetler ile yeni yılda hedeflenen çalışmalar değerlendirildi.
2023 yılı reel sektörü derinden sarstı
Toplantıda konuşan Bursa TB Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, 2023 yılının Türkiye ve dünya genelinde pandemi sonrası ortaya çıkan ekonomik zorlukların yaşanmaya devam ettiği bir yıl olduğunu söyledi. Dünyanın uzun yıllar sonra yüksek enflasyon ile tanıştığını dile getiren Başkan Matlı, küresel piyasalardaki yavaşlamanın iktisadi etkilerinin yanı sıra,yüksek enflasyon, hammadde ve enerji fiyatlarındaki artış, döviz kurlarındaki dalgalanma, finansmana erişim sorunları, ülkemizi yasa boğan deprem ve sel felaketlerinin, 2023 yılında reel sektörü derinden etkileyen başlıca konular arasında yer aldığını vurguladı.

Kaynak: İHA