Batman TOBB Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi öğrencileri, bu kez depremzedeler için fırça salladı. Öğrenciler, deprem bölgesindeki okulların tablolarını da yapacak.

ESERLERİN GELİRİ DEPREM BÖLGESİNE
Batman TOBB Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi, deprem bölgesi için kolları sıvadı. Batman Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi olarak hazırladıkları tabloları depremzedelere destek sunmak amacıyla hafta sonu düzenlenen kermeste satışa çıkardı. Lise Müdürü Veysi Aksoy, “Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte ülkemizin yaşamış olduğu felaket nedeniyle depremzede ailelere destek olmak amacıyla katkı sunmaya hazırız. Batman Valiliği koordinesinde düzenlenen kermeste yer aldık.  Öğrencilerimizin yaptıkları tabloları satışa çıkarıp depremzedelere destekte bulunmaya çalışıyoruz. 25 Tabloyu satışa sunduk. Elimizde tablo var ve mevcut olan tabloların satışının gerçekleşmesi halinde tekrar katkı noktasında ilave yapabiliriz” dedi.

veysi aksoy

“HER TÜRLÜ KATKIYI SUNMAYA HAZIRIZ”
Deprem bölgesindeki eğitim yuvalarına her türlü katkıyı sunmaya hazır olduklarını anlatan Aksoy, “Bizim resim atölyelerimiz var. Bu atölyelerde yapılan çalışmalarla deprem bölgesindeki ailelere ve çocuklarımıza her türlü katkıyı sunmaya hazırız. Atölyelerimiz açık ve deprem bölgesinden gelen çocuklara da atölyelerimizi açmaya hazırız.10 Resim öğretmenimiz ve 150 de resim öğrencimiz var. Biz, öğrenci ve öğretmenlerimizle bu atölyelerde destek sunuyoruz. ‘Bir fırça sende at’ kampanyası kapsamında öğrencilere destek sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

hamit can

“YENİ OKULLARI SÜSLEMEYE HAZIRIZ”
Resim öğretmeni Hamit Can ise deprem bölgesinde yaşanan acıları halen unutamadıklarını söyledi. Can, “Deprem bölgesinde yaşayan çocuklara renk katabilmek adına kendi boya ve fırçalarımızla  orada yapılacak yeni okullar  ve duvarları tablo olarak süslemek için elimizden gelen katkıyı vermeye hazırız” dedi. TOBB Güzel Sanatlar Lisesi resim öğretmeni Can, hazırladıkları 25 tabloyu kermeste satışa çıkardıklarını ve elde edecekleri geliri deprem bölgesine bağışlayacaklarını söyledi. Resim bölümü öğrencilerinden  Simay İpek de  kampanyadan yer almaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti. İpek, “Şuan  deprem bölgesinde yaşayan insanlar için okulda  çalışmalar yapmaktayız. Depremzedelere bir umut olabilirsek ne mutlu bize” diye konuştu. Öğrencilerden Berivan Yarka da yaşanan felaketin bütün ülke için üzücü bir durum olduğunu belirterek, afetzedeler için ellerinden gelen katkıyı sunmak için hazır olduklarını kaydetti. (Çağdaş, Özel)

resim tablo

Editör: MEHMET REŞAT YİĞİZ