*Kahramanmaraş Elbistan’da emekli olduktan sonra Batman’ın Şirinevler Mahallesi’ne yerleşen Mehmet Yalçın, her ay ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak yardımı ulaştırıyor.

ŞİRİNEVLER’DE BİR İLK 

Batman’ın Şirinevler Mahallesi’nde yaklaşık 8 aydır hayırseverlerin yardımını ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Mehmet Yalçın ve Metin Günel’in örnek davranışı birçok kesimin takdirini kazandı.

İhtiyaç sahibi vatandaşlara temel gıda malzeme kolisi, kurban eti ve 5 litrelik yağ gibi ürünleri toplayarak erzak yardımını adreslere teslim eden Mehmet Yalçın ve Metin Günel, tespit ettikleri dar gelirlilerin yardımına koşuyor. Her ay düzenli olarak 50 aileye yardım ulaştırdıklarını belirten Yalçın ve Günel, şunları söylediler: “Çevremizdeki yetim, ihtiyar, engelli ve ihtiyaç sahibi aileleri araştırıp tespit ediyoruz. Hiçbir siyasi oluşum ve derneğe bağlı olmadan tamamen gönüllülük esasında kendimizi sorumlu hissedip bu yola çıktık. Bu ay 50 aileye kurban eti dağıtımı gerçekleştireceğiz. Ayrıca ayçiçeği yağı yardımı da yapacağız. Amacımız hayırseverleri harekete geçirip bir farkındalık yaratmaktır.” (Haber Merkezi)

Editör: Yunus Yasak