*Batman Ziya Gökalp İlkokulu’nda sınıf öğretmeni Eğitimci-Yazar Behçet Darğın, öğrencilerini farklı etkinliklerle buluşturuyor. Her hafta farkındalık yaratan etkinliklere ‘Meyve Partisi’ni de ekleyen Darğın; “Öğrenciler bu etkinlikler sayesinde sosyalleşiyor” dedi.

FARKINDALIK YARATAN ETKİNLİK
Batman Ziya Gökalp İlkokulu 2/B sınıfı öğrencileri, her hafta farklı etkinliklerle buluşuyor. Sınıf mevcudu 40 kişi olan öğrencilerine gözü gibi bakan eğitimci-yazar Behçet Darğın, sınıfta düzenlediği farklı etkinliklerle adından söz ettiriyor. Hafta içinde öğrencilerini ‘Meyve Partisi’ etkinliği ile buluşturan eğitimci-yazar Darğın; “Öğrencilerime kendi maaşımdan meyve aldım, bir de iki öğrenci velisi de destek verdi. Bu etkinlikler hem öğrencilerin yeteneklerini ön plana çıkarıyor hem de ders dışında da sosyalleşiyorlar” diye konuştu.

ETKİNLİKLERİ GELENEKSELLEŞTİRDİ
Daha önce de ‘Pide Partisi’ ve ‘Yerli Malı’ haftası gibi etkinlikleri sınıfta düzenlediğini belirten eğitimci Darğın, şunları kaydetti; “Hemen her haftaya bir etkinlik sığdırıyoruz. Geçen yıl öğrencilerime pide partisi vermiştim. Bahar mevsimiyle birlikte öğrencilerime geçen hafta da meyve partisi verdim. Önümüzdeki hafta içinde de tekrar farkındalık yaratacak büyük bir etkinlik daha gerçekleştireceğiz. Dönem başından beri sınıfta düzenlediğimiz etkinliklere ara vermeden devam ettik. Tatile kadar etkinlikleri sürdüreceğiz. Bu tür etkinliklerde öğrenci velilerinin desteğini bekliyorum.”

Muhabir: CEMAL GÜLER