ARAMA-KURTARMA FAALİYETLERİ SONA ERDİ
Batman’da 4 kişinin hayatına mal olan sel felaketinin bilançosuyla ilgili Vali ve Başkanvekili Ekrem Canalp, basın toplantısı düzenledi. Arama-tarama faaliyetlerinin sona erdiğini belirten Vali Canalp: “Aynı aileden 4 vatandaşımız maalesef vefat etmiştir, birisi olay anında cesedine ulaşılmıştır. Çalışmalarla diğerlerinin de cansız bedenlerine ulaşılmıştır. Gün içerisinde arama tarama faaliyetleri sonlandırılmıştır. 3 Vatandaşımız yaralanmıştır, 2’si taburcu olmuştur. Bir vatandaşımızın ise tedavisi devam etmektedir” dedi.

“6.879 İHBAR ULAŞTI”
 Selden etkilenen 140 vatandaşın kurtarıldığını da belirten Vali Canalp, şunları söyledi: “Çağrı merkezlerimize Belediyenin çağrı hatlarına toplam 6978 ihbar ulaşmıştır. 1620’si müdahaleli çağrıya dönüşmüştür. 926 personelimiz ve 310 araçla bu çağrılara müdahalede bulunmuştur. Hasar tespit çalışmaları yapıldığı zaman da az hasarlı 37 bina, ağır hasarlı 4 bina, yıkık vaziyette de 4 binanın olduğu görülmektedir. 12 küçükbaş hayvan da telef olmuştur. Heyelan nedeniyle kapalı olan 18 köy yolumuz ulaşıma açılmıştır, 14 köy yolunda da çalışmalar devam etmektedir.”

“34 MİLYON TL AKTARILDI”
Vali Canalp, şöyle devam etti: “ 129 Vatandaşımızı pansiyonumuza yerleştirdik, kendilerine barınma hizmeti sağlıyoruz. AFAD’dan 15 Milyon lira, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızdan da 19 Milyon lira vatandaşımızın yeme içme gibi maddi ihtiyaçlarını karşılıyoruz.” (Barış Arslan-Nezahat Sumbül)