**TEKSİAD Başkanı Mehmet Ali Öztürk ve TEKSİAD Yönetim Kurulu üyeleri, İŞKUR Müdürü Besim Eviz’i ziyaret etti. Dernek Başkanı Öztürk, “Sektör olarak her zaman büyümeyi, kurumsallaşmayı, istihdamı arttırmayı hedef olarak belirledik. İŞKUR’un önemli destekleri ile sektörümüz ivme arttırmaya devam ediyor” dedi.

TEKSTİLCİLERDEN ZİYARET
TEKSİAD Yönetim Kurulu üyeleri, Dernek Başkanı Mehmet Ali Öztürk ile birlikte İŞKUR Batman Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Kurum Müdürü Besim Eviz ile görüşen Öztürk, pandemi sürecinde yaşanan sıkıntılarda İŞKUR’un desteklerinin önemine değinerek: “Sektörümüz her geçen gün büyümektedir, bu büyümede İŞKUR’un ve özellikle İŞKUR İl Müdürümüz Besim Eviz beyin önemli çaba ve katkıları olmuştur. Bu çabalarından dolayı Besim bey şahsında İŞKUR İl Müdürlüğümüze yönetimimiz ve sektörümüz adına teşekkür ediyoruz” dedi.

“SEKTÖRÜ BÜYÜTMEYE KARARLIYIZ”
Tekstilcilerin ziyaretine teşekkür eden İŞKUR İl Müdürü Besim Eviz: “İlimizde emek yoğun ve genç kadın istihdamında önemli bir yere sahip tekstil sektörümüzün yegâne temsil gücü TEKSİAD Başkanı ve yönetimini ağırladık. İŞKUR ve Tekstil sektörünün işbirliğini, projelerimizi, istihdam artışını ve yeni firmaların yatırım durumlarını görüştük. Pandeminin yoğun olduğu süreçte bile çalışıp milyonlarca medikal malzemeler üreterek salgında ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlayan sektörü, 200’e yakın işletme gücüyle büyütmek için ortak projelere, çalışmalara devam edilmektedir. Devletimizin sağladığı ciddi kaynaklarla hizmetlerini arttıran İŞKUR olarak bu sektörün kurumsallaşması, ihracata yönelmesi, nitelikli işgücünün temini ve daha büyük yatırımların ilimize getirilmesi için tam destek vererek iletişim sürecini hızlandırmaktayız. 2011 yılında tekstil sektöründe 750 çalışan varken bugün 25 bin çalışanıyla gurur verici bir noktadayız. Bu anlamda bu sıkıntılı süreçte bile 34’e yakın fabrikanın inşaat aşamasında hızla ilerlediği görülmektedir. Bu manada her üyemize ve işverenimize teşekkür ediyoruz. İŞKUR-TEKSİAD olarak Batman için güçlü bir istihdam kapısı olan Tekstil sektörünü büyütmeye kararlıyız” diye konuştu. (Reşat Yiğiz)